Ficov stav sa zlepšuje, rekonvalescencia by mohla byť rýchlejšia. Polícia stále preveruje aj verziu, že za útokom bol širší okruh osôb

Zdravotný stav predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer) sa naďalej zlepšuje. Po rokovaní vlády to uviedol podpredseda vlády a minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer).

05.06.2024 13:55
debata (10)

„Väčšina závažných komplikácií, ktorými sme čelili na začiatku, pominuli, teraz vyvstávajú otázky, ktoré sa týkajú rekonvalescencie, ale tá by mohla byť napokon aj rýchlejšia, ako sme pôvodne predpokladali,“ uviedol Kaliňák.

Potvrdil, že premiéra budú ambulantne ošetrovať v bratislavskej Nemocnici sv. Michala. „Kedy sa vráti do práce, bude záležať od rozhodnutia lekárov i jeho subjektívneho pocitu,“ dodal.

Ako atentátnik vystrelil na premiéra Fica
Video
Zdroj: TV Prievidza

Premiéra postrelili po rokovaná vlády v Handlovej 15. mája. Streľbou z blízka mu páchateľ činu spôsobil viaceré vážne zranenia.

Bezpečnostná rada, Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok, rokovanie vlády, Tibor Gašpar, Pavol Gašpar Čítajte viac Vláda dokončuje lex atentát. Šutaj Eštok obmedzí aj protesty: Už žiadne stavanie šibeníc pred domami politikov

V rámci vyšetrovania útoku na predsedu vlády sa denno-denne vykonávajú desiatky procesných úkonov, povedal šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas). Polícia podľa neho na vyšetrovaní spolupracuje so Slovenskou informačnou službou, Vojenským spravodajstvom a Národným bezpečnostným úradom, pričom celú vec dozoruje generálna prokuratúra.

Minister pripomenul, že na celú vec je uvalené informačné embargo. „Môžem informovať iba o tom, že vo veci sa procesne koná,“ povedal Šutaj Eštok s tým, že stále platí, že sa preveruje aj verzia, že za útokom na Fica bol širší okruh osôb.

Od útoku na premiéra je podľa ministra vnútra v rámci zvýšených bezpečnostných opatrení v uliciach o 30 percent policajtov viac. „Minimálne do inaugurácie nového prezidenta SR opatrenia budú takto nastavené,“ dodal Šutaj Eštok.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #atentát na Roberta Fica