Výstraha pred búrkami platí až do večera, niekde aj druhý stupeň

So zvýšenou výstrahou pred búrkami, ktorú v piatok popoludní vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre juhozápadné okresy SR, platí aj zvýšená výstraha pred prívalovými povodňami.

07.06.2024 11:03 , aktualizované: 18:05
debata
Dusno, rátajte aj s búrkami
Video

Do 18.00 h sa týka mimobratislavských okresov v Bratislavskom kraji (Malacky, Pezinok a Senec) i pre okres Galanta v Trnavskom kraji. „Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín,“ uvádza SHMÚ. V okrese Bratislava, Dunajská Streda i Komárno pretrváva prvostupňová výstraha pred povodňami z trvalého dažďa.

Na juhozápade platia výstrahy pred búrkami s prudkým lejakom, v okresoch Šaľa a Galanta je výstraha do 19.00 h zvýšená na druhý stupeň.

Dunaj, Devín, povodeň, záplava, devínsky hrad, potopa Čítajte viac Dunaj klesá, Devín to najhoršie ešte len čaká. Obavy z vody vystriedali bombové hrozby, starostka si ich nevie vysvetliť

Zvýšená výstraha pred búrkami s intenzívnymi zrážkami platí do 20.00 h aj pre východnú polovicu krajiny vrátane Liptova, Horehronia a Gemera. V tejto súvislosti vydal SHMÚ výstrahu druhého stupňa pred prívalovými povodňami pre okresy Gelnica, Spišská Nová Ves a Bardejov. Platí tiež do 20.00 h.

Morava sa vyliala pri Devíne - zábery z dronu
Video
debata chyba
Viac na túto tému: #SHMÚ