V Justičnom paláci sa podpálil väzeň, situáciu zachránila pohotovosť dozorcu. Polícia začala trestné stíhanie

Polícia vyšetruje okolnosti nedeľného požiaru v cele v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava, ktorý sídli v zadnej časti Justičného paláca.

09.06.2024 22:08 , aktualizované: 10.06.2024 14:05
justičný paláca, súd, justičák, Foto: ,
Justičný palác v Bratislave
debata (1)

V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu všeobecného ohrozenia, informoval krajský policajný hovorca Michal Szeiff. „Presná výška škody, ktorá bola požiarom spôsobená, bude predmetom ďalšieho dokazovania,“ ozrejmil hovorca.

Požiar úmyselne spôsobila väznená osoba, ktorá bola umiestnená sama na cele. Na mieste zasahovali aj záchranári, ktorých privolali k 59-ročnému mužovi s popáleninami prvého a druhého stupňa. Po prvotnom ošetrení bol pri vedomí posádkou transportovaný do nemocnice v Ružinove.

O požiari informovala televízia JOJ s tým, že väzeň sa údajne podpálil sám. Utrpel pri tom vážne popáleniny.

„Požiar úmyselne spôsobila väznená osoba, ktorá bola umiestnená sama na cele. Vzhľadom na to, že v danej veci prebieha šetrenie, nebudeme sa bližšie vyjadrovať,“ spresnila hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská.

Na mieste zasahovali záchranári. „Operátor tiesňovej linky 155 vyslal ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci k 59-ročnému mužovi, ktorý utrpel popáleniny I. a II. stupňa na vrchnej časti tela. Po prvotnom ošetrení bol pri vedomí posádkou transportovaný do nemocnice v Ružinove,“ uviedla Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR.

Rýchly zásah zabránil väčším škodám

Hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská priblížila, že došlo aj k zraneniu príslušníka zboru, ktorý bol následne ošetrený v civilnom zdravotníckom zariadení. Prípad sa však zaobišiel bez vážnejších následkov na zdraví i majetku. Bezpečnosť odsúdených a obvinených nebola ohrozená.

„Podľa predbežných informácií príslušníci ZVJS reagovali rýchlym zásahom a uhasením požiaru zabránili väčšej ujme na zdraví v prípade páchateľa a väčším škodám na majetku,“ dodala s tým, že k rozšíreniu požiaru mimo cely nedošlo.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #požiar #Justičný palác