Vyskočila z Threemy, údajne pomáhala Kočnerovi. Súdna rada nesúhlasí so stíhaním Cvikovej

Súdna rada vyjadrila nesúhlas so stíhaním sudkyne Denisy Cvikovej pre ohýbanie práva. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne kancelárie Súdnej rady SR Veroniky Vasilkovej pre TASR.

11.06.2024 12:31
denisa cviková Foto: ,
Sudkyňu Denisu Cvikovú odvádzajú z pojednávacej miestnosti po výsluchu na ŠTS v Banskej Bystrici, 5. augusta 2020.
debata (4)

Upozornil na to denník Sme. „Súdna rada Slovenskej republiky na svojom neverejnom zasadnutí konanom 7. júna 2024 vyslovila nesúhlas s trestným stíham sudkyne v časti týkajúcej sa trestného činu ohýbania práva. Súdna rada pripomenula, že vyslovenie nesúhlasu nemá žiadny vplyv pre trestné stíhanie pre iný trestný čin, ktorý sa jej prípadne kladie za vinu,“ priblížila hovorkyňa.

Cviková má v súčasnosti prerušený výkon funkcie sudkyne. V rámci kauzy Búrka ju obvinili z korupcie. Obvinenie vyplynulo aj z komunikácie Mariana Kočnera prostredníctvom aplikácie Threema.

váha, spravodlivosť, misky Čítajte viac Súdna rada nesúhlasí so stíhaním sudkýň z kauzy Víchrica pre ohýbanie práva

V kauze figuruje aj bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer Monika Jankovská. Tá je obžalovaná z trestných činov podplácania a prijímania úplatku. Urobiť tak mala v kauze jednej z televíznych zmeniek, keď inštruovala sudkyňu Okresného súdu Bratislava V Zuzanu Maruniakovú, aby rozhodla v prospech Mariana Kočnera. Ten bol neskôr za falšovanie tých istých zmeniek odsúdený spolu s exriaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom na 19-ročný trest odňatia slobody.

Ako súd oslobodil Kočnera, poslal Zsuzsovú do väzenia a reakcie rodičov Jána a Martiny
Video

Cviková, ktorá je obvinená z prijímania úplatku, sa v kauze mala tiež angažovať. Zuzane Maruniakovej mala na pokyn bývalej štátnej tajomníčky pomáhať s vypracovaním rozsudku napriek tomu, že nemala formálne s prípadom nič spoločné. Osobne bola prítomná aj na vynesení rozsudku, napriek tomu, že pracovala na inom bratislavskom súde.

pojednávanie, zmenky, Rusko, Kočner Čítajte viac Situácia na Okresnom súde Bratislava I kritická. Môže za to Kočnerova Threema

V kauze Búrka bolo obvinených z rôznej korupčnej trestnej činnosti 18 osôb, z toho 13 sudcov. Proti množstvu z nich svedčil bývalý podpredseda Okresného súdu Bratislava I Vladimír Sklenka, ktorému vzhľadom na spoluprácu odložila polícia vznesenie obvinenia.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Marian Kočner #Súdna rada SR #Denisa Cviková