Opäť bombové hrozby. Polícia prehľadávala súdy, prerušili aj proces s mafiánom Kýblom

Polícia aktuálne preveruje bombovú hrozbu na súdoch po celom Slovensku. Oznámil ju mužský hlas na linke 112. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

12.06.2024 10:23 , aktualizované: 16:43
Lališ Foto: ,
Róbert Lališ na súdnom pojednávaní v budove Špecializovaného trestného súdu v Pezinku 6. mája 2024.
debata

„Nebolo špecifikované, na ktorom súde, vykonávajú sa preto opatrenia na všetkých,“ uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek. Polícia vyslala na jednotlivé súdy policajné hliadky. Na mieste sú aj policajní psovodi so psami špeciálne vycvičenými na vyhľadávanie výbušnín.

Bombová hrozba sa dotkla aj Okresného súdu Trnava, pracovisko Piešťany či Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, kde od rána pokračoval proces v kauze mafiánskych vrážd, kde čelí obžalobe Róbert Lališ alias Kýbel, považovaný za bosa bratislavskej skupiny sýkorovcov. Krátko po otvorení súdu však proces pre bombovú hrozbu prerušili.

Lališ Čítajte viac Róbert Lališ odmietol vinu v kauze mafiánskych vrážd

Kýbel opakovane odmietol vinu v kauze mafiánskych vrážd. Vypovedať hlavnom pojednávaní nechcel. „Stále sa cítim byť nevinný,“ zdôraznil obžalovaný s tým, že deväť rokov čaká na nestranný súd. Jeho obhajca Marek Para považuje obžalobu za nedôvodnú.

Na začiatku stredajšieho hlavného pojednávania sa opätovne čítala obžaloba. Dôvodom bolo ustanovenie náhradnej členky senátu. Predvolaní boli viacerí svedkovia. Na doživotie odsúdení Ivan Cupper a Alojz Kromka vypovedať odmietli. Výsluch absolvovala mama zavraždeného Romana Deáka. Okrem iného poukázala na to, že poprava jej syna sa udiala na jednej z hlavných ulíc v bratislavskej Dúbravke, kde je z jednej strany škôlka.

Pôvodne bol Lališ v roku 2018 odsúdený na doživotie spolu s ďalším členom skupiny Ivanom Cupperom, prezývaným Vincko. Odsúdené boli aj ďalšie osoby. Najvyšší súd v závere marca Róbertovi L. doživotie zrušil. Svoje rozhodnutie zdôvodnil zistením porušenia zákona v neprospech obvineného. Stíhaný je vo väzbe.

Obžaloba súvisí s vraždami z rokov 1998 a 1999 – Eduarda a Roberta Diničovcov, Romana Deáka, Alojza Házyho, Dalera Hlavačku, Miloša Piliara i so zločinom založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Zadržanie Sýkorovca: Skrýval sa v maďarskej Rajke, kúsok od Slovenska
Video
debata chyba
Viac na túto tému: #mafia #sýkorovci #bombová hrozba #Róbert Lališ #Špecializovaný trestný súd v Pezinku