Podporil PS aj pred voľbami, k progresívcom prestupuje župan Viskupič. Matovič: Niektoré kroky je lepšie nekomentovať

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Progresívcov Viskupič podporil aj pred nedávnymi eurovoľbami.

12.06.2024 11:22 , aktualizované: 15:30
viskupič, šimkovičova Foto:
Predseda Trnavského samosprávneho kraja a jeden zo zakladateľov hnutia OĽaNO Jozef Viskupič (vľavo), ktorého víta v hnutí Progresívne Slovensko jeho predseda Michal Šimečka na tlačovej konferencii v Trnave v stredu 12. júna 2024.
debata (36)

Predseda PS Michal Šimečka vyzdvihol, že Viskupič je skúsený politik a úspešný predseda TTSK. „Hovoria za neho výsledky, je kompatibilný s hodnotami a víziou PS. Spoločne s ním ešte lepšie porozumieme potrebám obyvateľov trnavskej župy, budeme s nimi v pravidelnom kontakte a dokážeme efektívne riešiť problémy, ktorým čelia,“ uviedol šéf hnutia a zdôraznil, že progresívci chystajú aj nové regionálne štruktúry či výjazdové zasadnutia poslaneckého klubu a aj ďalšie personálne novinky.

Šimečka: Voľby jasne vyhralo proeurópske hnutie
Video

Viskupič, ktorý v župných voľbách v roku 2022 kandidoval ešte za vtedajšie OĽANO Igora Matoviča, ktorého je aj bratrancom, chce v PS reprezentovať silný samosprávny pilier, venovať sa regiónom či službám, ktoré poskytuje verejný sektor občanovi.

“S PS som v mnohom našiel spoločný jazyk. Nič mi nehovoria populistické sľuby ani rozoštvávanie spoločnosti. Namiesto toho chcem riešiť témy, ktoré sú pre obyvateľov dôležité. Napríklad otázku reformy alebo modernizácie verejnej správy, ktorá stále nie je dokončená. Zlepšiť musíme aj spôsob, akým štát doručuje svoje služby občanom. Z pozície trnavského župana, v spolupráci s odborníkmi z najväčšej opozičnej strany PS, sa k tomuto cieľu vieme postupne dostať,” uzavrel Viskupič.

Viskupič Čítajte viac Kandidoval za Matoviča, otočil sa mu chrbtom. Trnavský župan do eurovolieb podporil PS: Môžu poraziť Smer

Viskupič už pred voľbami do Európskeho parlamentu podporil PS a lídra kandidátky Ľudovíta Ódora. Vtedy zdôraznil, že PS je jediná opozič

„Niektoré kroky je lepšie nekomentovať, lebo sa komentujú samy,“ reagoval líder hnutia Slovensko (bývalé OĽANO) Igor Matovič. Skonštatoval, že na poslednom sneme hnutia nezazneli dôvody týkajúce sa Viskupičovho odchodu. Podľa slov Matoviča len avizoval, že sa chystá na odchod, ale až po eurovoľbách.

Viskupič vstúpil do politiky v roku 2010, keď sa spolu s Igorom Matovičom, Erikou Jurinovou a Martinom Feckom dostali do Národnej rady na kandidátnej listine SaS. Štvorica tvorila hnutie Obyčajní ľudia, z ktorého neskôr vzniklo hnutie OĽANO, v súčasnosti premenované na hnutie Slovensko. Viskupič bol zakladateľom OĽANO. V parlamentných voľbách v septembri 2023 kandidoval za koalíciu strán OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí. Predsedom TTSK sa Viskupič prvýkrát stal po voľbách v roku 2017. Momentálne pôsobí vo funkcii druhé volebné obdobie. Je aj predsedom združenia samosprávnych krajov SK8.

36 debata chyba
Viac na túto tému: #Jozef Viskupič #Progresívne Slovensko