Fico komunikuje v rámci koalície, potvrdil Kaliňák aj Šutaj Eštok. Polícia hľadá dvoch svedkov atentátu

Premiér Robert Fico (Smer) počas zotavovania sa po streľbe komunikuje v rámci koalície. Médiám to potvrdil minister obrany Robert Kaliňák (Smer) a šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas).

12.06.2024 14:38
fico, eurovoľby Foto:
Premiér Robert Fico počas eurovolieb v sobotu 8. júna 2024.
debata (2)

„Jeho stav zodpovedá priebehu rehabilitácie. Jeho zameranie je návrat do plného zdravia a tomu podriaďuje celé lekárske procedúry,“ priblížil Kaliňák. Myslí si, že Ficovo zotavovanie ide dobre, ale potrvá ešte nejaké týždne.

Šutaj Eštok potvrdil, že telefonoval s premiérom pred koaličnou radou v pondelok. Zaželal mu tiež skorý návrat do práce.

eštok a šutaj Čítajte viac Lex atentát: Zhrnutie štyroch základných zmien. Zákaz protestov a doživotná renta pre Fica

Premiéra postrelili po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej 15. mája. Streľbou zblízka mu páchateľ činu spôsobil viaceré vážne zranenia. Polícia v tejto súvislosti v stredu vyzvala verejnosť po pátraní po dvoch svedkoch májového atentátu na premiéra. Informuje o tom na sociálnej sieti, kde zverejnila aj ich fotografie.

„Žiadame občanov o stotožnenie osôb, ktoré mali byť svedkami udalosti v Handlovej, aby informácie k týmto osobám oznámili na linke 158, alebo aby sa osoby na fotografiách prihlásili na najbližšom oddelení polície,“ uvádza polícia.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #koalícia #atentát na Roberta Fica