Viacero štátnych nemocníc získa vyše 27 miliónov na investičné projekty

Viacero štátnych nemocníc dostane financie na investičné projekty realizované v rokoch 2025 až 2028. Celková suma schválených investičných projektov je 27,6 milióna eur, o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Zároveň avizovalo, že v dohľadom čase chce do nemocníc prerozdeľovať ďalšie prostriedky.

13.06.2024 15:44
debata

Rezort schválil celkovo 18 investičných projektov s hodnotou nad jeden milión eur. Financie poputujú Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, Národnému onkologickému ústavu v Bratislave, Psychiatrickej nemocnici Profesora Matulaya v Kremnici, Univerzitnej nemocnici Bratislava, Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky, Národnému ústavu detských chorôb v Bratislave, Psychiatrickej liečebni Samuela Bluma v Plešivci a Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela Pezinok.

Zuzana Dolinková Čítajte viac Košická nemocnica prosí ľudí o pomoc. Ministerka Dolinková zlyhala, tvrdí KDH dolinková Čítajte viac Fotku už vymazala. Dolinkovú kritizujú pre záber s novorodencom

Rezort podotkol, že sa pri výbere projektov zameral na zdravotnícke zariadenia, ktorým v uplynulých rokoch neboli pridelené financie. „Robíme všetko pre to, aby sa do našich nemocníc dostali prostriedky na nevyhnutné rekonštrukcie a modernizáciu. Pre zlepšovanie zdravotnej starostlivosti o pacientov je nepochybne dôležité aj skvalitňovanie a modernizácia priestorového a prístrojového zariadenia zdravotníckych zariadení naprieč Slovenskom. Zároveň verím, že sa tak zvýši aj ich atraktivita pre zdravotníckych pracovníkov, ktorí tak budú motivovaní zostať pracovať v slovenských nemocniciach,“ uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas).

Dolinková, Kotlár Čítajte viac Prekukol splnomocnenec Kotlár sprisahanie WHO? Medzinárodná hanba, odkázala mu opozícia. Dolinková žiada o pomoc odborníkov Zuzana Dolinková / Robert Fico / Čítajte viac Dvestomiliónová injekcia pre nemocnice má vyriešiť ich nekončiace dlhy. Dolinková však nastavila pravidlá

Ministerstvo priblížilo, že investičné projekty sú rozdelené do troch skupín. Ide o pokračujúce investičné projekty, ktorých realizácia sa začala už v roku 2024 a pokračuje v nasledovných rokoch, nové projekty, ktorých realizácia sa začne v roku 2025 a projekty, ktorých hlavným zdrojom financovania je plán obnovy, avšak budú vyžadovať finančné prostriedky na ich dofinancovanie.

Dolinková v Ide o pravdu: Pri Rázsochách sa roky neurobilo nič. Kritizujú tí, ktorí to mohli pohnúť
Video

Dolinková zároveň avizovala, že týmto krokom pomoc nemocniciam nekončí. „V dohľadnom čase sa ministerstvo zdravotníctva chystá prerozdeľovať ďalšie prostriedky do našich nemocníc. Takýmto spôsobom chceme riešiť situáciu v dlhodobo zanedbávaných zariadeniach, ktoré potrebujú modernizáciu a nové moderné prístrojové vybavenie,“ ozrejmila.

debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo zdravotníctva