Pod vodou bola údajne až 7 minút. Tínedžerka, ktorá sa topila na kúpalisku, zomrela

Víkendová udalosť v Thermalparku v Dunajskej Strede sa napokon skončila tragicky.

13.06.2024 16:50
Thermalpark v Dunajskej Strede. Foto:
Thermalpark v Dunajskej Strede.
debata (44)

14-ročná Laura, ktorú v sobotu ratovali záchranári a previezli ju do bratislavskej nemocnice, vo štvrtok zomrela, informoval o tom web Napunk. Polícia tak vyšetrovanie nešťastnej udalosti preklasifikovala z prečinu ublíženia na zdraví na zabitie, informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

Nový čas k incidentu uviedol, že dievča bolo pod hladinou až sedem minút. Až potom ju ratovali návštevníci, plavčíci i privolaní záchranári. Dievčina bola po prevoze do Bratislavy v stabilizovanom, ale vo veľmi vážnom stave. V sobotu údajne utrpela epileptický záchvat.

hron Čítajte viac Išlo s vedierkom k Hronu. V Pohorelej našli utopené 6-ročné dievčatko, polícia zastavila trestné stíhanie

„Operátor tiesňovej linky 155 vyslal ambulanciu RLP a záchranársky vrtuľník k maloletej pacientke, ktorá sa topila. Po úspešnej resuscitácii bola letecky transportovaná zaintubovaná na umelej pľúcnej ventilácii do Národného ústavu detských chorôb,“ povedala Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

„Vyšetrovateľ kriminálnej polície začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,“ povedala ešte v stredu Antalová. Nešťastím sa vážne zaoberá aj vedenie kúpaliska.

Podľa riaditeľa plavčíci konali okamžite

„Zatiaľ prešetrujeme presné okolnosti toho, čo sa stalo a ako. Údajných informácií máme viac a sú protichodné. Ani sám v tom nemám jasno,“ uviedol riaditeľ kúpaliska Gabriel Somogy. „Polícia bola na miesto privolaná a vypočuli viacero svedkov a účastníkov, sme súčinní pri vyšetrovaní, všetky podklady sme poskytli, aj kamerový záznam, je aj v našom záujme, aby sa to vyjasnilo. Vieme len to, že sa mladá slečna ponorila pod vodu, zdržala sa tam viac, ako je zdravé. Bola vytiahnutá a bola jej poskytnutá prvá pomoc, privolaná záchranná služba ju resuscitovala a potom sa stabilizoval krvný obeh a bola odvezená do nemocnice v Bratislave.“

Podhájska, kúpalisko Čítajte viac Štartuje sezóna letných kúpalísk. Pozrite si prehľad otvárania a ako sa menia ceny vstupného

Podľa riaditeľa mali na mieste činu plavčíkov, ktorí okamžite zasiahli. „Oni dobehli, riešili prípad, ale ako to presne bolo a kto čo robil, k tomu sa neviem vyjadriť,“ uzavrel riaditeľ.

44 debata chyba
Viac na túto tému: #smrť #záchranári #zdravie #kúpalisko #dievča #epileptický záchvat