Šimkovičová pochybenie pri kauze jachta priznala: Komunikácia zlyhala pre technickú chybu

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová sa cez týždeň neobjavila na schôdzi parlamentu, na ktorej mala predkladať dôležitý zákon k mediálnym službám. Nestalo sa tak, pretože bola na jachte v Chorvátsku. Ministerka sa teraz vrátila k prešľapu.

14.06.2024 13:05
debata (43)
Šimkovičová o svojej absencii v parlamente
Video
Zdroj: ta3

V relácii ta3 uviedla, že dovolenka, na ktorej bola spolu s poslancom a splnomocnencom vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie covidu Petrom Kotlárom, bola plánovaná dlhodobo. „Musela som to zo siedmich dní skrátiť na tri,“ uviedla ministerka.

Podľa nej celá situácia vznikla pre zlú komunikáciu medzi jej rezortom kultúry a Národnou radou. „Komunikácia niekde zlyhala, bola tam technická chyba,“ tvrdí ministerka. Podľa Šimkovičovej ale odklad predloženia novely nebude mať vplyv na legislatívny proces prijímania zákona. „Schvaľovať sa bude na tejto schôdzi. Pôjde teda len o časový posun,“ uviedla ministerka.

šimkovicova, kotlar Čítajte viac Namiesto predkladania zákona dovolenkovala Šimkovičová na jachte s Kotlárom. V parlamente ju zháňal aj Blaha

To, že ministerka v utorok chýbala v parlamente pri predkladaní zákona prekvapilo aj podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer), ktorý ministerku ako predsedajúci schôdze ministerku vyzval, aby poslancom predniesla zákon. „Poprosím ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú, aby návrh vlády odôvodnila,” povedal Blaha a začal sa obzerať, kde Šimkovičovú nájde. Po chvíli však Blaha zistil, že ministerka kultúry v sále nie je, a tak vyhlásil päťminútovú prestávku v rokovaní. Schôdza po prestávke pokračovala ďalším naplánovaným bodom.

Martina Šimkovičová Čítajte viac Šimkovičová hovorila o hackerskom útoku a manipulácii. Polícia odmietla jej trestné oznámenie na petičiarov

Podľa novely by mala Rada pre mediálne služby (RpMS) na Slovensku po novom plniť rolu koordinátora digitálnych služieb. Cieľom má byť zlepšenie podmienok poskytovania cezhraničných sprostredkova­teľských služieb, aj lepšia ochrana spotrebiteľov a užívateľov v online priestore. Obsahuje aj opatrenia na efektívnejší boj proti nezákonnému šíreniu online obsahu, či nové povinnosti pre poskytovateľov online sprostredkova­teľských služieb.

Šimkovičová obkolesená poslancami - koaličnými aj opozičnými
Video

„Povinnosť určiť koordinátora digitálnych služieb Slovensku vyplýva z európskej legislatívy. Mali sme ho menovať najneskôr do 17. februára tohto roka. Už teraz teda meškáme niekoľko mesiacov a Európska komisia voči Slovensku už preto vedie konanie,“ pripomína Denník N.

Šimkovičová priznala, že Slovensko s prijímaním zákona mešká. „Ale nie pre vinu tejto vlády. Opozícia klamala a Európska komisia začala v tejto veci konanie voči Slovensku už 19. októbra 2022. Povinnosti si tak nesplnili vlády Eduarda a Hegera a Ľudovíta Ódora a teda zodpovedné ministerky Milanová a Hroncová,“ dodala Šimkovičová.

šimkovičová, Čítajte viac Ministerku Šimkovičovú pobúrili ocenené knihy. Jedna je o LGBTI+ ľuďoch, ďalšia o sexuálnej výchove pre deti SR Bratislava Vláda Schôdza BAX Čítajte viac Facebook rezortu kultúry je v stave kybernetického ohrozenia, tvrdí Šimkovičová. Jeho používanie zrušila
43 debata chyba
Viac na túto tému: #Martina Šimkovičová