V kauze vraždy advokáta Valka ešte nie je vytýčený hlavný termín pojednávania

V kauze vraždy advokáta Ernesta Valka stále nie je na Mestskom súde Bratislava I známy termín hlavného pojednávania. Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu bratislavských súdov Pavla Adamčiaka. Obžalobe z vraždy čelí Jozef R.

16.06.2024 10:36
Valko Foto:
Advokát Ernest Valko.
debata (2)

„Súd doručuje obžalobu a benefity, doručené súdu prokurátorom. Až po vyjadrení obhajoby súd zvolí ďalší procesný postup vo veci,“ priblížil hovorca.

Na Jozefa R. podali v máji 2020 obžalobu pre obzvlášť závažný zločin vraždy, prečin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a prečin porušovania domovej slobody spolupáchateľstvom.

Posledná rozlúčka so zavraždeným advokátom... Foto: Robert Hüttner
pohreb, Ernest Valko Posledná rozlúčka so zavraždeným advokátom Ernestom Valkom na Martinskom cintoríne v bratislavskom Ružinove.

Valka zavraždili v jeho dome v Limbachu 8. novembra 2010. Motívom bola podľa polície lúpež. Jozef R. mal Valka streliť do hrudníka, čím mu mal spôsobiť smrteľné zranenie. Do domu advokáta mal vniknúť spolu s ďalším spolupáchateľom, už právoplatne odsúdeným Jaroslavom Klinkom. Na základe schválenej dohody o vine a treste dostal Klinka v januári 2020 súhrnný osemročný trest väzenia. Za strelca označil Jozefa R., ten vinu odmieta.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Ernest Valko #vražda Ernesta Valka