Prichádzajú trópy. Vyberajte sandále a opaľovacie krémy. Úľava? V nedohľadne

Slovenský hydrometeorologický ústav avizuje v tomto týždni na Slovensku výrazné oteplenie. Teploty by sa mohli podľa predpovede vyšplhať až na tropických 36 stupňov Celzia.

17.06.2024 10:18
debata (4)
Počasie na týždeň: Prichádzajú tropické teploty, úľava sa nečrtá
Video

„V priebehu pondelka a utorka sa začne zo severnej Afriky vysúvať hrebeň vysokého tlaku vzduchu nad Taliansko a Balkán. Po jeho zadnej strane začne prúdiť od juhozápadu veľmi teplý, pôvodom tropický vzduch aj do našej oblasti,“ priblížil SHMÚ na sociálnej sieti. V pracovnom týždni tak bude väčšinou málo oblačnosti, prehánky a búrky sa budú vyskytovať len výnimočne.

„Už v utorok na juhu môže teplota dosiahnuť 33 stupňov Celzia,“ dodali meteorológovia. V stredu sa očakáva podľa predpovede ešte o tri stupne viac. „V noci na štvrtok sa bude Poľskom presúvať ďalej na východ studený front, ktorý čiastočne ovplyvní počasie aj u nás. Zrážok veľa neprinesie, ale prechodne sa mierne ochladí, a to najmä na severe,“ doplnili s tým, že v piatok by malo byť rovnako teplo ako v stredu.

koláž, fotky, mReportér Čítajte viac Zábery zo silnej búrky, ktorá prekvapila dedinu na západe Slovenska

Web iMeteo tiež varuje, že vlna horúčav môže so sebou priniesť aj aj búrky. „U našich južných susedov bude dokonca ešte teplejšie. Vo štvrtok teplomery v Maďarsku vystúpia na tropických +36 °C a v piatok v najhorúcejších hodinách až na +38 °C. Práve v Maďarsku bude prílev horúceho vzduchu do strednej Európy najintenzívnejší,“ dodáva web.

Zaplavené Šenkvice tesne po silnej búrke
Video
4 debata chyba
Viac na túto tému: #horúčavy #teplé počasie #tropické horúčavy