Stavebný inžinier pracujúci v Sýrii si privyrobil. Od Slovenky vylákal podvodník takmer 60-tisíc eur

Polícia sa zaoberá prípadom 57-ročnej ženy z Bratislavy, ktorá za tri mesiace poslala takmer 60-tisíc eur podvodníkovi, s ktorým komunikovala prostredníctvom sociálnej siete.

19.06.2024 18:11
Podvod Foto:
debata (10)

Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. V tejto súvislosti upozornila na podvodné profily neznámych osôb vystupujúcich pod identitou lekárov, bankárov, vojakov, chorých boháčov, ktorí nemajú komu zveriť svoje dedičstvo.

Policajti priblížili, že neznámy muž, vydávajúci sa za stavebného inžiniera pracujúceho v Sýrii, žiadal od poškodenej uhradenie platieb na rôzne účely.

„Dôverčivá žena vysoké čiastky peňazí zasielala na rôzne účty. Až keď sa celková suma vyšplhala na 59 250 eur si uvedomila, že sa stala obeťou podvodu,“ dodali.

Radia, že podvodníka možno pri komunikácii odhaliť tým, že používa prehnane veľa odborných slov pri opise svojej činnosti, že si postupne získava dôveru, najčastejšie prostredníctvom vyznávania lásky, ako aj tým, že napriek deklarovanému finančnému a sociálnemu zabezpečeniu žiada poskytnutie finančných prostriedkov.

seniorka, podvod Čítajte viac Seniorka z Bratislavy prišla o vyše 21-tisíc eur. Naletela ďalšiemu falošnému policajtovi
10 debata chyba
Viac na túto tému: #podvodníci