Šutaj Eštok v Ide o pravdu: Let špeciálom na futbal bol reprezentáciou štátu. Pri vyšetrovaní atentátu prebehli už dve stovky úkonov

Stále platí, čo som povedal, že pri vyšetrovaní atentátu na premiéra Roberta Fica prevrátime svet hore nohami a vyšetrovanie má plnú podporu, povedal minister vnútra a nový šéf strany Hlas Matúš Šutaj Eštok v relácii Ide o pravdu. Uviedol tiež, že nemá informácie o konkrétnych krokoch, ale vie, že bolo urobených už dvesto procesných úkonov. Predpokladá, že sa "v rozumnom čase dozvieme ako to bolo".

21.06.2024 10:00
debata (68)
Pozrite si debatu Petra Bielika a Matúša Šutaja Eštoka v relácii Ide o pravdu (nahrávané 20. 6. 2024)
Video
Zdroj: TV Pravda

„Verím, že na konci dňa sa nám celá sieť rozpletie, budeme vidieť aj motiváciu, aj prečo chodil na výjazdové vlády, aj to, s kým komunikoval, aj to, kto ho možno finančne podporoval, to všetko sa, verím dozvieme… dnes vyšetrovatelia majú k dispozícii všetko – spoluprácu so SIS, vojenským spravodajstvom, zahraničnými spravodajskými službami, prebieha tam intenzívna komunikácia,“ uviedol.

Vyjadril sa aj k letu slovenského vládneho špeciálu s politikmi na palube na zápas majstrovstiev Európy vo futbale Slovenska a Belgicka. Považuje to za reprezentáciu krajiny, išli tam podľa neho na pozvanie futbalových organizácií UEFA a SFZ.

„Považujem návštevu čelných predstaviteľov štátu – druhý najvyšší ústavný činiteľ zastupujúci predseda NR SR, podpredsedovia Národnej rady, traja ministri, dvaja štátni tajomníci, za úplne normálnu a bežnú, tak ako to bolo v roku 2016, kedy sa ME vo futbale zúčastnil prezident Kiska, v roku 2012, kedy sa premiér Fico zúčastnil na hokejových MS, ako sa zúčastní v auguste tohto roka prezident na olympiáde a všetci títo predstavitelia išli špeciálom, pretože je to reprezentácia štátu,“ uviedol.

Čo hovorí o pripravovanom „lex atentát“, ktorý reaguje na atentát na premiéra Fica? Čo to znamená „limitovaná informácia“? Prečo majú mať ochranku aj politici opozície? Pozrite si reláciu Ide o pravdu.

68 debata chyba
Viac na túto tému: #Ide o pravdu #Matúš Šutaj Eštok