Policajti Čurilla a Ďurka žiadajú odškodné za väzbu

Policajní vyšetrovatelia Ján Čurilla a Pavol Ďurka sa na súde domáhajú náhrady škody, ktorá im podľa ich názoru bola spôsobená nezákonnou väzbou. Na sociálnej sieti o tom informoval ich právny zástupca Peter Kubina. Pripomenul, že rozhodnutie okresného súdu o ich vzatí do väzby bolo zrušené nadriadeným súdom ako nezákonné, pričom väzbou im bola spôsobená nespochybniteľná majetková škoda, konkrétne ušlý plat a aj nemajetková ujma.

21.06.2024 14:35
Peter Kubina Foto: ,
Peter Kubina
debata (8)

„Protistranou je štát zastúpený ministerstvom spravodlivosti," uviedol Kubina. O veci mal súd rozhodovať dnes, podľa medializovaných informácií však pojednávanie odročili na september pre nahlásenú bombu.

Krajský súd v Bratislave prepustil 1. októbra 2021 obvinených vyšetrovateľov NAKA z väzby na slobodu, pretože ich trestné stíhanie bolo podľa senátu neopodstatnené. Generálna prokuratúra im však vo februári 2022 ponechala v platnosti obvinenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby nakoniec tento rok vyšetrovanie ukončil návrhom na podanie obžaloby na siedmich obvinených policajtov, konkrétne Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašina, Milana Sabotu, Branislava Dunčka, Róberta Magulu a Petra Scholtza.

Spišiak v Ide o pravdu: Vždy treba rešpektovať súdy. Prípad 'čurillovcov' môže spôsobiť, že policajti nepôjdu na hranu zákona
Video
8 debata chyba
Viac na túto tému: #čurillovci