Druhý regionálny výjazd Pellegriniho smeroval do Košíc

Prezident Peter Pellegrini v piatok 21. júna navštívil Košice v rámci svojho druhého regionálneho výjazdu, čím pokračuje v sérii stretnutí medzi ľuďmi v rôznych častiach Slovenska.

21.06.2024 16:51
Pellegrini Foto: ,
Druhý zľava prezident SR Peter Pellegrini počas návštevy regionálneho pracoviska Kancelárie prezidenta SR v Košiciach 21. júna 2024. Vľavo starosta mestskej časti Košice - Staré mesto Igor Petrovčík.
debata (4)

Po tohtotýždňovom predstavení plánu na znovuotvorenie prezidentskej kancelárie v Banskej Bystrici prezident navštívil aj svoju regionálnu kanceláriu v Košiciach. Východoslovenské pracovisko bude slúžiť ako základňa pre jeho aktivity nielen v Košiciach, ale v celom regióne, a to počas celého roka. „Hneď po mojej inaugurácii som dal verejný sľub, že budem prezidentom ľudí. Mojou ambíciou je tento sľub aj napĺňať, a preto som nesmierne rád, že som počas môjho prvého týždňa vo funkcii navštívil obe regionálne prezidentské kancelárie,“ uviedol Peter Pellegrini.

Pellegrini: V EÚ chceme niečo za niečo ako aj iné krajiny. Naším kandidátom je Šefčovič
Video

Prezident zdôraznil, že jeho cieľom naďalej ostáva byť bližšie k ľuďom a nastoľovať problémy, ktoré treba riešiť. „Chcem, aby sa ľudia na východnom Slovensku cítili, že sú dôležitou súčasťou našej krajiny. Preto som sa rozhodol, že viackrát počas roka budem pôsobiť z košickej kancelárie, aby som bol dostupnejší a mohol priamo reagovať na problémy ľudí v celom kraji,“ doplnil prezident Peter Pellegrini.

Zároveň však upozornil, že ak chceme budovať silné Slovensko, nezaobíde sa to bez toho, aby bolo súdržné. Po tom, ako v neistých časoch ľudia stratili hodnoty a do ich života sa dostal strach a neistota, považuje prezident za dôležité opätovne nájsť pokoj a istoty. Práve obnovenie prezidentskej kancelárie v Banskej Bystrici a návšteva tej košickej, môže byť jedným z krokov, ktoré im dodá nádej a poskytne pomoc v rozbúrených časoch.

Podľa prezidenta má mať každý človek nárok na rovnako kvalitnú zdravotnú starostlivosť, bez ohľadu na to, kde sa narodil, kde žije alebo pracuje. „Aj preto som rád prijal pozvanie od Univerzitnej nemocnice v Košiciach a zagratuloval k ich blížiacej sa storočnici,“ uviedol prezident.

Dočkali sa. Pellegrini si uctil Štefánika. Potom sa s priaznivcami pozdravil aj vyfotil
Video

Počas regionálneho výjazdu sa prezident stretol s predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom a primátorom mesta Košice Jaroslavom Polačekom. Na stretnutiach diskutovali o kľúčových otázkach, ktoré trápia obyvateľov regiónu, vrátane potreby zlepšovania infraštruktúry, zdravotníctva a školstva. Prezident tiež ocenil záujem košickej župy o prehĺbenie spolupráce s prezidentskou kanceláriou, čo umožní nielen poznanie problémov ľudí v regióne, ale zároveň nájsť efektívne spôsoby ako ich riešiť. V závere košického výjazdu prezident navštívil priemyselný park Valaliky, kde si spolu s ministerkou hospodárstva SR Denisou Sakovou obhliadli priestory strategického parku a projekt prvého investora.

Peter Pellegrini plánuje aj naďalej pokračovať v stretnutiach s ľuďmi v jednotlivých častiach Slovenska. Táto iniciatíva je súčasťou širšieho úsilia prezidenta o vyrovnávanie regionálnych rozdielov tak, aby mali ľudia rovnaké príležitosti na svoj rozvoj, a to bez ohľadu na to, z ktorej časti Slovenska pochádzajú.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Pellegrini