Prezident Pellegrini by uvítal pravidelné stretnutia troch najvyšších ústavných činiteľov

Stretávanie sa troch najvyšších ústavných činiteľov alebo predsedov strán vládnej koalície by mohlo byť pravidelné, aby spoločne hľadali súzvuk v zásadných oblastiach pre Slovensko. Vyplýva to z vyjadrenia nového prezidenta Petra Pellegriniho.

22.06.2024 10:57
debata (3)

Pozvať do paláca chce aj lídrov opozície. Uvítal by, ak by sa mu napokon vo vhodnom čase podarilo dostať zástupcov opozície aj koalície za jeden stôl.

Pellegrini: V EÚ chceme niečo za niečo ako aj iné krajiny. Naším kandidátom je Šefčovič
Video

„Bol by som rád, keby som do paláca troch najvyšších ústavných činiteľov alebo predsedov strán vládnej koalície, ktorí majú v rukách reálny výkon a zodpovednosť za chod krajiny, pozval na diskusie a konzultácie aj pri nejakých zásadných otázkach, ktoré pred Slovenskom budú,“ uviedol s tým, že na určitej protokolárnej úrovni by sa mohli traja najvyšší ústavní činitelia schádzať pravidelne. Chce, aby sa spoločne snažili o súzvuk postojov v niektorých oblastiach, ako to bývalo v minulosti.

patrícia medveď macíková, martin čapliar, jozef banáš Čítajte viac Koho uvidíme v paláci? Pellegrini si vyberá top tím. V hre je aj Banáš, rokuje sa aj s Forróom, politológovia hovoria o šikovnom ťahu Peter Náhlik Čítajte viac Poslanec Hlasu Náhlik porušil zákon, rozhodol parlamentný výbor. Musí zaplatiť vysokú pokutu

Rád bude, ak jeho pozvanie do paláca prijmú aj opoziční politici. „Sľúbil som, že chcem byť prezidentom všetkých. Patrí sa, aby prezident komunikoval aj s predsedami parlamentných opozičných strán,“ podotkol Pellegrini. Má ambíciu pokračovať v organizácii okrúhleho stola, ako to avizovali aj s jeho predchodkyňou Zuzanou Čaputovou po atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer). „Či sa mi podarí aspoň raz alebo dvakrát dostať za jeden stôl všetkých naraz, to ukáže čas,“ podotkol. Pravdepodobne to však podľa neho bude možné, až keď to dovolí zdravotný stav premiéra.

Peter Pellegrini, inaugurácia Čítajte viac Bude Pellegrini nadstranícky? Bude z neho skôr Gašparovič než Kováč, hovoria odborníci. Podporu koalície ešte bude potrebovať PREZIDENT: Rozlúèková návšteva prezidenta ÈR v SR Čítajte viac Zeman upozornil, že Pellegrini nemôže byť prezidentom páchateľa atentátu na Fica
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Pellegrini