Kaliňák: Potrebujeme pravidlá účasti politikov na športových podujatiach

Podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák (Smer) považuje za potrebné stanoviť si jasné pravidlá účasti politikov na športových podujatiach, na ktorých reprezentujú štát. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy v súvislosti s využitím vládneho špeciálu niektorých politikov na futbalový zápas do Frankfurtu.

22.06.2024 14:23
debata (12)

Podľa opozičnej poslankyne Národnej rady SR Márie Kolíkovej (SaS) by sa mali pravidlá využívania vládneho špeciálu jasne stanoviť.

Matúš Šutaj Eštok, ministerstvo vnútra Čítajte viac Na futbal za štátne? Podľa rezortu vnútra je to bežné, Keketi však letel komerčnou linkou. Opozícia hovorí o papalášizme 170902 Airbus A319 Prilet MV SR 9 Čítajte viac Za štátne na futbal do Nemecka. Danko, Drucker, Tomáš, Šutaj Eštok a spol. si užívali zápas s Belgickom

Z pohľadu Kaliňáka mohla cesta na futbalový zápas do Frankfurtu vládnym špeciálom vychádzať ekonomickejšie než komerčným letom. Jeho využitie v tomto prípade nebolo podľa Kolíkovej na mieste.

Šutaj Eštok v Ide o pravdu: Let špeciálom na futbal bol reprezentáciou štátu. Pri vyšetrovaní atentátu prebehli už dve stovky úkonov
Video

V súvislosti s vládnym návrhom zákona lex atentát Kaliňák avizoval, že na jeseň budú diskutovať o tom, ako zvýšiť efektivitu vymáhania pokút pri priestupkoch. Potvrdil, že nateraz vypúšťajú ustanovenie o pokutách pre obce. S celkovou kvalitou návrhu je však spokojný.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok Čítajte viac Tisícové príplatky na ochranu a pomoc psychológa. Akú podobu má lex atentát v zahraničí?

Lex atentát, tak ako bol pripravený, je podľa Kolíkovej cesta k policajnému štátu. „Je to neprimeraný zásah do základných práv a slobôd,“ vyhlásila. Riešenia, ktoré zvýšia bezpečnosť, v návrhu zákona podľa nej nie sú.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok Čítajte viac Lex atentát prechádza expresne a bez diskusie. Odborníci zmeny kritizujú, Kolíková hovorí o hrozbe policajného štátu
12 debata chyba
Viac na túto tému: #vládny špeciál #Robert Kaliňák #Mária Kolíková #lex atentát