Piloti si uctili pamiatku M. R. Štefánika letom z Talianska do Bratislavy. Medzi účastníkmi bol aj kozmonaut Ivan Bella

Slovenskí piloti ultraľahkých lietadiel si letom z Talianska do Bratislavy uctili pamiatku Milana Rastislava Štefánika pri príležitosti 105. výročia jeho úmrtia.

24.06.2024 16:16
Štefánik / Lietadlo / Foto: ,
Piloti ultraľahkých lietadliel a účastníci príletu pózujú na Letisku M. R. Štefánika 24. júna 2024 v Bratislave pri príležitosti 105. výročia úmrtia M. R. Štefánika
debata (6)

Medzi účastníkmi nechýbali ani prezident Slovenskej federácie ultraľahkého lietania Marián Sluk alebo slovenský kozmonaut Ivan Bella. Celkovo letelo šesť lietadiel. Súčasťou podujatia bolo aj kladenie venca k soche M. R. Štefánika v odletovej hale bratislavského letiska.

Sluk priblížil, že podujatie letci organizujú od roku 2015. Trasa letu kopírovala let, pri ktorom Štefánik tragicky zahynul. Sluk zhodnotil tohtoročný let ako dobrý, s výnimkou mierneho protivetra.

Piloti si uctili pamiatku M. R. Štefánika

Slovenskí piloti ultraľahkých lietadiel si letom z Talianska do Bratislavy uctili pamiatku Milana Rastislava Štefánika pri príležitosti 105. výročia jeho úmrtia.

Fotogaléria
Vpravo prezident Slovenskej federácie...
Ultraľahké lietadlá po prílete na Letisko M. R....
+4Prílet ultraľahkých lietadiel spojený s nízkym...

Let z Talianska podľa jeho slov trval približne 4,5 hodiny, zastávku na prespatie však mali v maďarskom Fertőszentmiklósi.

Bella poznamenal, že sa zúčastnil aj na prvom ročníku letu. „Zúčastnil som sa aj prvého ročníka tohto letu a keď mi to čas a podmienky dovolia, tak vždy sa zúčastním veľmi rád, pretože o význame osobnosti generála, doktora Milana Rastislava Štefánika sa nemusíme baviť. Zapísal sa hlboko do histórie nielen slovenských dejín, ale aj československých a európskych dejín. Bol to diplomat, vojak, pilot a toto je minimum, čo môžeme spraviť na to, aby sme si ho pripomenuli, aby sme ukázali, aká to bola osobnosť významná a oznámiť svetu, že naňho pamätáme a že si vážime jeho pamiatky,“ doplnil.

Brezová Pod Bradlom / Robert Fico / Mohyla / Čítajte viac Na Bradle si uctili pamiatku smrti Štefánika. Prišli stovky ľudí vrátane Fica a Pellegriniho, priebeh poznačili incidenty
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Taliansko #lietadlo #Ivan Bella #M. R. Štefánik