Pellegrini absolvuje prvú oficiálnu zahraničnú návštevu, v Prahe sa stretne s Pavlom. Odtiaľ odíde do Bruselu

Prezident Peter Pellegrini v stredu (26. 6.) vycestuje na oficiálnu návštevu Českej republiky. V Prahe sa stretne s českými najvyššími ústavnými činiteľmi. Vo štvrtok a v piatok zastúpi Slovensko na pracovnom stretnutí členov Európskej rady v Bruseli. Čakajú ho takisto rokovania s predstaviteľmi Európskej únie. Stretne sa aj s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom, informoval odbor komunikácie Kancelárie prezidenta SR.

25.06.2024 13:47
Peter Pellegrini Foto: ,
Prezident Peter Pellegrini
debata (2)

„Tento týždeň ma čaká prvá oficiálna zahraničná návšteva, ktorá podľa tradície smeruje do Českej republiky. Hneď potom sa presuniem do Bruselu na samit Európskej rady a ďalšie bilaterálne stretnutia,“ avizoval Pellegrini na sociálnej sieti.

Pellegrini: V EÚ chceme niečo za niečo ako aj iné krajiny. Naším kandidátom je Šefčovič
Video

Na Pražskom hrade privíta v stredu slovenského prezidenta jeho zahraničný náprotivok Petr Pavel. V programe má aj rokovania s podpredsedom Senátu, hornej komory českého parlamentu, Jiřím Drahošom a predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou.

Rovnako sa stretne s českým premiérom Petrom Fialom. V rámci návštevy si takisto pripomenie obete tragickej streľby na Filozofickej fakulte Karlovej univerzity pri pamätníku na Námestí J. Palacha.

Jan Lipavský / Peter Pellegrini / Čítajte viac Pellegrini prijal Lipavského. Blízkosť národov podľa prezidenta nesmieme brať ako samozrejmosť

V stredu večer sa prezident stretne v Bruseli s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou. Vo štvrtok má v pláne stretnutie s predsedníčkou Európskeho parlamentu Robertou Metsolovou. V piatok bude Pellegrini rokovať s generálnym tajomníkom NATO Stoltenbergom. Zúčastní sa aj na pracovných stretnutiach Európskej rady.

Pellegrini, Fiala Čítajte viac Delenie funkcií v EÚ: Pellegrini vysvetlil, čo žiada Slovensko a pri čom (asi) neustúpi
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #Brusel #Európska rada #Peter Pellegrini #Petr Pavel