Príslušník ZVJS distribuoval väzňom anaboliká, inšpekcia ho obvinila

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby obvinil príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže v Leopoldove z trestného činu prijímania úplatku, zneužitia právomoci verejného činiteľa a tiež drogovej trestnej činnosti.

09.07.2024 12:47
liečivá, väzni ZVJS Foto: ,
Príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže v Leopoldove organizoval zásobovanie väzňov zakázanými látkami (na snímke).
debata

Ako informovala hovorkyňa policajnej inšpekcie Andrea Dobiášová, zároveň obvinili aj tri civilné osoby z podplácania. Obvinený príslušník na pozícii pedagóga spoločne s ďalšími osobami totiž dlhodobo organizoval nelegálny obchod s liečivami a anabolikami medzi odsúdenými v priestoroch leopoldovskej väznice.

„Úrad inšpekčnej služby v súčinnosti s kriminalistami z Trnavy a za spolupráce s príslušníkmi Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a Ústavu na výkon väzby v Leopoldove vykonal akciu, počas ktorej zadržali spomínané osoby. Policajti vykonali tri domové prehliadky, štyri prehliadky iných priestorov a zaistili zakázané látky, teda liečivá," uviedla Dobiášová.

V prípade dokázania viny hrozí príslušníkovi ZVJS trest odňatia slobody na päť až 12 rokov a civilným osobám dva až päť rokov.

Väzenské cely v Bratislave, väzenie, väzba, justičák Čítajte viac Vrahovia, mafiáni aj zlodeji: Jeden väzeň nás ročne stojí 23-tisíc eur. Najviac ide na platy stráže, lacné nie sú ani energie a jedlo
debata chyba
Viac na túto tému: #drogy #Zbor väzenskej a justičnej stáže #Leopoldov #anaboliká