Rodičia pozor: Na Slovensko sa dostala nebezpečná dojčenská výživa

Úrad verejného zdravotníctva počas úradnej kontroly odhalili v detských potravinách, konkrétne v dojčenských výživách prekročené množstvo rezíduí pesticídov fosetyl-Al a chlorečnanu, ktoré môžu vyvolať zdravotné riziká najmä u najmladších konzumentov. Nevyhovujúcimi produktmi sú "HELLO XXL Dojčenská výživa s jahodami" a "HELLO Dojčenská výživa s jablkami".

09.07.2024 15:18
výživa Foto:
Nebezpečná dojčenská výživa, ktorá sa objavila v slovenských predajniach.
debata (3)

Podľa laboratórnych analýz obidva produkty obsahujú množstvo rezíduí pesticídov prekračujúce legislatívne stanovený limit 0,01 mg/kg. „Ide o významné prekročenie bezpečnostných noriem,“ uviedol úrad. ÚVZ SR spresnil, že sa konkrétne jedná o produkt HELLO XXL Dojčenská výživa s jahodami 200 g, od ukončeného 6. mesiaca veku, dátum minimálnej trvanlivosti 11.12.2025, šarža 16:25 11.12.2025 a produkt HELLO Dojčenská výživa s jablkami 100 g, od ukončeného 4. mesiaca veku, dátum minimálnej trvanlivosti 08.10.2025, šarža 09:10 08.10.2025. Uvedené obe výživy vyrába LINEA NIVNICE, a. s., Česká republika.

„Regionálne úrady verejného zdravotníctva už prijali kroky na okamžité stiahnutie uvedených produktov z trhu,“ informoval úrad. ÚVZ SR zároveň odporučil spotrebiteľom, aby tieto produkty nekupovali a už zakúpené výrobky nekonzumovali prípadne ich vrátili do miesta predaja. Oba produkty sú v procese hlásenia do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF.

kozmetika, nebezpečenstvo, nebezpečná kozmetika, toxická kozmetika Čítajte viac Pozor na nebezpečnú kozmetiku! Ide aj o produkty exkluzívnych značiek, tu je foto
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Úrad verejného zdravotníctva #dojčenská výživa