Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos, ktorý zverejnil Denník N. Podľa prieskumu konštatuje ohrozenie nezávislosti spravodajstva oboch médií zhodne po 49 percent respondentov. V prípade Markízy si opak myslí 28 percent a v prípade STVR 31 percent opýtaných. Jedna pätina respondentov v oboch prípadoch na otázku nevedela odpovedať.
Čítajte viac V RTVS a Markíze sa dejú zmeny. Ako sa im darí po finančnej stránke? Koľko si dokážu zarobiť?V prípade Markízy sú podľa prieskumu ohrozením nezávislosti spravodajstva najviac znepokojení voliči opozície. Ohrozenie konkrétne vníma 90 percent voličov Progresívneho Slovenka, 80 percent voličov SaS a Demokratov, ale aj väčšina priaznivcov hnutia Igora Matoviča či KDH. „Prekvapivé je, že o ohrození nezávislosti Markízy hovorí aj asi 45 percent priaznivcov koaličného Hlasu," skonštatoval Denník N. Tvrdenie o ohrození správ Markízy podľa denníka odmietali najmä voliči SNS a Smeru.
Pokiaľ ide o STVR, možnosť ohrozenia nezávislosti spravodajstva pripustila podľa prieskumu štvrtina voličov Hlasu, pätina voličov Smeru a 15 percent priaznivcov SNS. „Naopak, obavy zo straty nezávislosti redakcie STVR nemalo takmer 70 percent voličov SNS, 60 percent voličov Smeru a ani polovica sympatizantov Hlasu," napísal Denník N.
Ipsos v prieskume meral aj dôveru respondentov k vybraným elektronickým médiám. Najlepšie podľa prieskumu v rebríčku dopadla verejnoprávna Jednotka, ktorej koncom júna dôverovalo viac ako 60 percent opýtaných, za ňou nasledovalo Rádio Expres s dôverou takmer 60 percent respondentov, TA3 a Rádio Slovensko. „Za týmito stanicami nasledovali komerčné rádiá Fun rádio a Europa 2 a potom televízia Markíza. Najsledovanejšej televízii dôverovalo 42 percent opýtaných, nedôverovalo jej 44 percent ľudí. Markíze neverili najmä koaliční voliči: až 65 percent priaznivcov Smeru, ale aj 46 percent voličov Hlasu," doplnil Denník N.
Čítajte viac Kovačič dostal v Markíze výpoveď. Vedeniu televízie posiela tvrdý odkaz