Taraba tak na generálnej prokuratúre napadol dúhovú vlajku so slovenským štátnym znakom, ktorá bola vyvesená na jednej z pouličných lámp. „Dostávam videá, kde na Námestí slobody v Bratislave veje takáto zástava. Ak toto nie je hanobenie štátnej zástavy, tak potom tým hanobením nie je asi nič. Ak toleruje mesto vyvesiť na jednom z hlavných námestí hanobenie slovenskej zástavy, nič mu nie je sväté," napísal na sociálnej sieti.
K sobotňajšiemu Pridu sa na sociálnej sieti vyjadril aj primátor Bratislavy Matúš Vallo. „Každý z nás túži po tom, aby bol prijatý, pochopený a rešpektovaný. Každý by chcel žiť v otvorenom a tolerantnom meste, ktoré myslí na všetkých bez rozdielu. Avšak aj tu čoraz častejšie čelíme nenávisti, poháňanej politickými cieľmi a populizmom. Dúhový PRIDE reaguje na nenávisť láskou, ktorá nerozdeľuje, ale spája,“ uviedol na sociálnej sieti.
Poslanci za koaličnú SNS plánujú v Národnej rade predložiť novelu zákona o štátnych symboloch. O jej konkrétnom znení sa bude ešte diskutovať. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa strany Zuzana Škopcová.
„V SNS plánujeme túto novelu predkladať ako poslanecký návrh, avšak jeho znenie bude predmetom diskusie a zhody v rámci koalície,“ priblížila.
O zámere ešte v apríli informoval podpredseda parlamentu a líder národniarov Andrej Danko. Hovoril vtedy o potrebe zavedenia povinnosti vyvesenia štátnych vlajok pre štátne inštitúcie. Tému aj v nedeľu načrtol Taraba a avizoval predloženie danej úpravy v septembri. „Treba si spomenúť, ako pred rokom nám a Matici slovenskej chcel progresívny magistrát brániť vyviesť slovenskú zástavu na hrad Devín," uviedol a dodal, že je najvyšší čas vziať strategické kultúrne pamiatky späť do vlastníctva štátu, „kým ich progresívne vedenie mesta nenechá zneuctiť rovnako".
Čítajte viac Rozdelené Slovensko: Polovica ľudí nesúhlasí s rovnakými právami pre LGBT páry