Na sociálnej sieti tak židovská obec reagovala na výrok Radlera, ktorý štát Izrael v súvislosti s vojnou v Gaze označil za „genocidálny apartheidný projekt kolonialistov".
„Nemlčali sme, keď sa politici vo výkonných funkciách stretávali s otvoreným antisemitom a hľadaným gaunerom Bombicom (aj keď výsledok sa nedostavil, doteraz si ním politici zvyšujú popularitu medzi podobne zmýšľajúcimi ľuďmi). Ozvali sme sa, keď Eduard Chmelár obvinil celý židovský národ z diania v Gaze. Opäť nemôžeme ostať ticho, keď mladý kandidát za jednu z opozičných strán ostentatívne prejavuje slepý politický extrémizmus, pričom flagratne ukazuje do neba volajúcu neznalosť reálií," uviedli zástupcovi židovskej komunity.
Radler, bývalý asistent poslankyne PS Jany Hanuliakovej, komentujúc súčasné dianie na Blízkom východe nazval podľa židovskej obce legitímne a medzinárodným právom potvrdené úsilie o vlastný štát na historicky vlastnom území „genocidálnym projektom“. „Urobte si o jeho osobnostných „kvalitách“ vlastný úsudok," dodala židovská obec.
Čítajte viac Šutaj Eštok nemusel vysvetľovať, prečo vystúpil v relácii hľadaného extrémistu, koaliční poslanci výbor bojkotovaliVedenie PS pre Aktuality reagovalo na celý incident vlažne a uviedlo, že Radlerov postoj nie je oficiálnym vyjadrením strany, no zároveň dodáva, že ide o jeho vlastný názor, ktorý nezakazujú.
„Sme stredové hnutie s vyše 600 členmi a členkami, ktorým nezakazujeme vlastný názor. Časť radových členov je skôr propalestínska, časť viac proizraelská, no ich osobné názory nie sú oficiálnym stanoviskom hnutia. To prezentujú po vnútrostraníckej diskusii vrcholoví predstavitelia PS,“ uviedla partaj.
Čítajte viac Izrael nad medzinárodným právom