Kamala Harrisová má väčšiu podporu predovšetkým medzi ženami, obyvateľmi najväčších miest a medzi ľuďmi s vysokoškolským vzdelaním. Približne sedem z desiatich Slovákov vedelo, koho by v amerických voľbách podporili. Pre jedného z desiatich Slovákov nie je ani jeden z kandidátov prijateľný a takmer pätina populácie nevie, komu by dala hlas. Trump je silný medzi národovcami, Harrisová oslovuje liberálno-demokratický tábor voličov. Podpora amerických kandidátov kopíruje rozloženie voličov medzi domácimi politickými subjektmi. Kamala Harrisová má väčšinovú podporu u voličov strany Demokrati, Kresťanskodemokratického hnutia, hnutia Progresívne Slovensko aj strany Sloboda a Solidarita. Trump je silný medzi podporovateľmi Smeru, Slovenskej národnej strany a Republiky. Podporovatelia koaličného Hlasu sú však menej rozhodní – polovica z nich by dala hlas Trumpovi, polovica Harrisovej. Rovnako by volili aj podporovatelia opozičného hnutia Slovensko.
Čítajte viac Nuda s TrumpomAj v susednom Česku by si zvolili za prezidentku kandidátku Demokratickej strany Kamalu Harrisovú. Miera podpory oboch kandidátov sa však medzi Čechmi a Slovákmi mierne líši. U Čechov by bolo víťazstvo Harrisovej viac presvedčivé. Kým na Slovensku by získala 59 percent hlasov, v Čechách by ju volilo takmer 70 percent opýtaných. Trump má medzi Slovákmi väčšiu podporu – hlas by mu dalo 41 percent Slovákov, v Česku 31 percent účastníkov prieskumu.
Slovákom stačia len základné informácie o amerických voľbách. Aktívne sa o ne zaujíma 17 percent populácie, 44 percent vie, že americké voľby budú, ale o väčšie detaily sa nezaujíma. Štvrtina populácie priznáva, že ich americké voľby vôbec nezaujímajú a 15 percent populácie nevie, že v USA si čoskoro budú voliť svojho prezidenta.