Do parlamentu by sa dostali aj Republika (7,9 percenta), KDH (šesť percent), SaS (5,6 percenta), Maďarská aliancia (5,2 percenta) a Demokrati (päť percent). Pred bránami NR SR by zostali SNS (4,7 percenta) koalícia hnutia Slovensko, Kresťanskej únie a Za ľudí (4,1 percenta) a hnutie Sme rodina (3,2 percenta). Zisk ostatných strán a hnutí by skončil pod jedným percentom.
Na základe prieskumu by Smer v parlamente získal 40 kresiel, PS by ich získalo 38. Hlas by v parlamente mal 22 poslancov. S 13 poslancami by v NR SR bola Republika, KDH by získalo 10 kresiel. SaS by ich mala tiež 10, Maďarská aliancia deväť a Demokrati osem.
Prieskum realizovali formou osobných rozhovorov na vzorke 1017 respondentov starších ako 18 rokov od 17. do 26. septembra.
Pokiaľ by sa do parlamentu dostalo spomínaných osem strán, jeden aj druhý tábor by mal s vytvorením koalície problém. Súčasné vládne strany by bez SNS, ktorá sa do parlamentu nedostala, koalíciu nevytvorili. Smer a Hlas majú spolu 62 mandátov.
Ak by sa k nim pridalo KDH, stále by im do potrebnej väčšiny chýbali štyria poslanci. Ani trojkoalícia s Republikou by nebola dostatočná, spolu so Smerom a Hlasom by mali 75 hlasov. Pokiaľ by sa k niektorej koalícii so Smerom pridala Maďarská aliancia, obe by mali 80 a viac mandátov.
Čo sa týka PS, spolu so SaS a KDH by mali 58 mandátov a na vytvorenie vlády by potrebovali minimálne jedného partnera. Jediná možná koalícia, ktorá by mala viac ako 76 hlasov, by bola štvorkoalícia v zložení PS, Hlas, SaS a KDH (80 mandátov) alebo PS, Hlas, SaS a Demokrati alebo PS, Hlas, KDH a Demokrati (posledné dve by mali zhodne po 78 mandátov). Pomôcť by im mohla aj Maďarská koalícia.