Jeho súperom v boji o prezidentský palác bol predseda strany Hlas Peter Pellegrini, ktorý vo voľbách napokon aj zvíťazil. Ako uvádza Zastavme korupciu, Šutaj Eštok mohol pred voľbami platenou reklamou na sociálnych sieťach zasiahnuť aj milión užívateľov. „Takéto konanie zákon zakazuje a označuje ho ako kampaň tretej strany,“ zdôrazňuje Nadácia. S podnetom sa najskôr obrátila na okresný úrad, ktorý ministra podržal. Okresné úrady podliehajú Ministerstvu vnútra.
Čítajte viac Pellegrini vypočítal, že minul na kampaň menej ako Korčok, podľa TIS obaja minuli viac, ako priznali„Podnet sme preto poslali aj na štátnu volebnú komisiu. Tú vedie nominant Hlasu Eduard Burda. Komisia, ktorá má strážiť férové a spravodlivé voľby, tiež predsedu Hlasu podržala. V uznesení konštatuje, že komisia nemôže zasahovať do kompetencií iných štátnych orgánov,“ uvádza ďalej Nadácia Zastavme korupciu. Doplnila, že s uznesením komisie sa nestotožnil ani jej člen a bývalý ústavný sudca Ladislav Orosz. „Nepochybne išlo o porušenie zákazu viesť volebnú kampaň fyzickými osobami. Okresný úrad podľa môjho názoru absurdným spôsobom vyhodnotil skutkový stav,“ vyjadril sa Orosz.
Nadácia je toho názoru, že pravidlá na Slovensku neplatia pre všetkých rovnako. „Vyzerá to tak, že pokiaľ máte svojich ľudí na správnych miestach, môžete podvádzať dokonca aj pri prezidentských voľbách,“ napísala. Doplnila, že s podnetom sa obrátila na Generálnu prokuratúru SR.
Čítajte viac Korčok vstupuje do Progresívneho Slovenska. Cieľom je o tri roky poraziť Smer a zostaviť vládu, avizuje ŠimečkaNa Slovensku sa otvorili volebné miestnosti pre druhé kolo prezidentských volieb.