Po grémiu Matovič stále neopustil sálu, preto ho opätovne Gašpar požiadal odísť. Následne ho zo sály odviedli. Opozičného poslanca vykázal Gašpar počas jeho vystúpenia v rozprave k novele zákona o prídavku na dieťa.
Matovič novinárom vysvetlil, že sa v diskusii zastal rodín s deťmi, ktoré budú podľa neho okradnuté o daňový bonus. Ozrejmil, že označil vládu za mafiu, ktorá rozkradla peniaze, a musia na to doplatiť rodiny s deťmi. „Myslím si, že práve poslanec by mal pomenovať príčiny a následky,“ povedal.
Gašpar novinárom povedal, že Matovič sa opakovane vyjadroval urážlivo. Kritizoval aj iné výroky niektorých poslancov z klubu Slovensko, Za ľudí, KÚ v pléne NR SR. Myslí si, že celá NR SR sa musí vymedziť voči vulgarizmom v parlamente.
Národná rada SR bude zrejme riešiť aj správanie poslanca za hnutie Slovensko Jozefa Pročka, ktorý mal incident s poslankyňou Hlasu Paulou Puškárovou v parlamentnej garáži. Podľa Pročka poslankyni iba slušne dohovoril, keď mu vošla autom do protismeru a musel brzdiť.
Podľa poslanca za SaS Juraja Krúpu, ktorý bol svedkom situácie, na ňu vrieskal ako zmyslov zbavený pavián a takto sa k ženám nikto správať nemá. Pročko vyhlásil, že pôjde aj na detektor lži, aj s pánom Krúpom, a žiadal, aby sa zabezpečili kamerové záznamy z garáže. Poslankyňa Jana Bitó Cigániková uviedla, že s Pročkom mala osobne zlú skúsenosť a nazvala ho psychopatom. Poslancovi Ľubomírovi Galkovi sa nepáčilo „komentovať niekoho zdravotný stav, že je psychopat“. Na smiech v sále zareagoval a odkázal kolegom, že sú obyčajní debili.
Puškárová sa poďakovala svedkom incidentu za podporu a k Pročkovi uviedla, že takto len ukazuje svoj charakter.
K incidentu sa vyjadrila aj strana Hlas: „Strana HLAS – sociálna demokracia dôrazne odsudzuje nevhodné a hrubé správanie poslanca Jozefa Pročka (Hnutie SLOVENSKO) voči našej poslankyni Paule Puškárovej, ktoré sa odohralo v garážach NR SR v prítomnosti jej maloletých detí. Takéto správanie nemá miesto v politickej kultúre ani v medziľudských vzťahoch. Apelujeme na všetkých politikov, aby rešpektovali základné princípy slušnosti, úcty a profesionality, ktoré sú nevyhnutné pre dôveru verejnosti v politiku“.