Desaťtisíc demonštrantov v Banskej Bystrici
Protesty sa okrem Bratislavy konali aj v ďalších takmer tridsiatich slovenských mestách a tiež aj v zahraničí, napríklad v Berlíne, Bruseli, Krakove, Prahe alebo Luxemburgu. Napríklad v Prešove prišlo na zhromaždenie okolo 7000 ľudí. Niekoľko ďalších zhromaždení na rovnakú tému ohlásila jedna z neparlamentných strán.
Jeden z najväčších protestov mimo Bratislavy sa podľa prvých informácií zišiel v Banskej Bystrici, kde odhadom bolo viac ako 10-tisíc ľudí. Zhromaždených prostredníctvom videohovoru oslovil banskobystrický hejtman Ondrej Lunter. „Chcem pozdraviť všetkých, ktorí dnes pokojne protestujú a vyjadrujú tým svoje právo,“ povedal Lunter a dodal, že keby nemusel odísť, bol by teraz na námestí aj on a demonštroval za členstvo Slovenska v EÚ a NATO, pretože". Tieto zoskupenia pokladám za zdroje našej zvrchovanosti, blahobytu a bezpečnosti", napísal spravodajský server Aktuality.sk.
„Nepočul som nič dôveryhodné o tom, že by niekto naozaj relevantný pripravoval štátny prevrat,“ povedal Lunter. „Rozhodne som z tribún nepočul výzvy, ako ‚zobrať vidle a lopaty a ísť na parlament‘,“ pripomenul v narážke na niektoré z Ficových výrokov v čase, keď bol terajší premiér v opozícii.
Protestu vo východoslovenskom Prešove sa zúčastnilo zhruba 7500 ľudí, čo je najvyšší počet od čias zhromaždenia po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, napísal spravodajský server Sme.
V Žiline sa na občianskom proteste zišlo viac ako 6000 ľudí, ktorí zaplnili celé Mariánske námestie. Protestujúcich oslovila okrem iného aj jedna z účastníčok protestu Monika Končalová, ktorá sa sama označila za „naštvanú matku a babku“.
„Pokladám za zvrhlosť, aby premiér vyhrážal krajine sužovanej vojnou. Je neprijateľné, aby sa premiér vyhrážal aj našim deťom. Nechcem, aby moje deti a vnúčatá vyrastali v takomto prostredí,“ dodala Končalová.

„Slovensko si nedáme“ či „dosť bolo Fica“ sa ozývalo námestím v Poprade, na ktorom sa na občianskom protestne zišlo podľa organizátorov do 4-tisíc ľudí. Doteraz je to najvyšší počet účastníkov protestov či občianskych zhromaždení platformy Poprad za demokraciu, ktoré sa v meste konajú už viac ako rok. Ako v úvode uviedol moderátor protestu Román Švarc, medzi zhromaždenými boli aj organizátori a sympatizanti protestov v Spišskej Novej Vsi, ktorých bolo dokopy takmer dvesto.
Na pódiu v piatok večer nevystúpili občianski aktivisti, umelci či ochranári, ale zástupcovia opozičných politických strán. Išlo o poslancov Národnej rady SR Darinu Luščíkovú (PS), Františka Majerského (KDH), Vladimíra Ledeckého (SAS) a bývalého ministra hospodárstva Karla Hirmana (Demokrati). Ako hudobný hosť vystúpil pesničkár a učiteľ Števo Šanta.
Organizátori protestu ešte v úvode informovali, že oslovili aj políciu, štátnu políciu a súkromnú SBS, aby pomohli zabezpečiť hladký a bezpečný priebeh zhromaždenia. Účastníkov vyzvali k slušnému a pokojnému správaniu, a tiež, aby sa do prípadných incidentov a provokácie nezapájali. Minútou ticha si zároveň uctili obete minulotýždňovej tragédie v Spišskej Starej Vsi.

Protesty, ktorým cieľom je zdôrazniť, že Slovensko patrí do Európskej únie a Severoatlantickej aliancie, sa konali napríklad v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Žiline, ale aj v Nových Zámkoch, Prievidzi či v Humennom. Zhromaždenia sú zorganizované aj v niektorých zahraničných metropolách, informovala Katarína Cíbiková z iniciatívy Mier Ukrajine.
„Naše protesty sú vždy pokojné a tak to bude aj tentoraz. Odmietame akékoľvek násilie či provokácie a vyzývame všetkých účastníkov, aby nereagovali na prípadné pokusy provokatérov vyvolávať konflikty. Spolupracujeme s mestskou aj so štátnou políciou. Naši dobrovoľníci sú vyškolení, na mieste bude prítomná kontrolná miestnosť a monitorovanie bezpečnosti budú dopĺňať odborníci,“ uviedol Mier Ukrajine.