Poslanci neboli v stredu ani na druhý pokus uznášaniaschopní. V sále sa prezentovalo len 56 zákonodarcov, teda menej ako potrebný počet. O návrhu na vyslovenie nedôvery vládnemu kabinetu sa plénum pokúsi rokovať na najbližšej riadnej schôdzi, ktorá sa má začať 4. februára.
Na prvý pokus sa v stredu po 10:00 hod prezentovalo len 58 poslancov, pričom na otvorenie schôdze je potrebných 76. Predsedajúci schôdze Tibor Gašpar (Smer) na žiadosť poslanca Mariána Čaučíka (KDH) prečítal mená poslancov, ktorí sa z neúčasti na dnešnej schôdzi riadne ospravedlnili.
Ide o poslancov Martina Bajo Holečková (SaS), Martin Dubéci (PS), Karol Galek (SaS), Branislav Gröhling (SaS), Milan Majerský (KDH), Andrea Turčanová (KDH) a na zahraničnej pracovnej ceste sú poslanci Pavol Goga (Smer) a Anna Záborská (KÚ). Následne podpredseda parlamentu a predsedajúci schôdze Gašpar stanovil ďalší pokus o otvorenie schôdze na 11:03. Dva neúspešné pokusy o otvorenie schôdze boli už v utorok.
„Pre úplnosť chcem ešte skonštatovať, že sa ospravedlnili celé poslanecké kluby Smer-SD, Hlas-SD a Slovenskej národnej strany, a čo sa týka poslancov opozície, to si už budete odpočtovať sami,“ povedal na záver Gašpar.

Opätovný návrh na zvolanie schôdze k vysloveniu nedôvery vláde podali opozičné strany Progresívne Slovensko, SaS a KDH. Prvá schôdza s týmto bodom programu sa konala 22. januára, avšak opozícia napokon celý návrh stiahla z dôvodu, že premiér Robert Fico (Smer) požiadal o konanie celej rozpravy v utajenom režime.
Vysvetlil to tým, že bude informovať o utajovaných skutočnostiach zo správy Slovenskej informačnej služby. Následne opozícia avizovala, že podá nový návrh, o ktorom by sa malo rokovať práve na tejto schôdzi. Premiér Fico však opozícii odkázal, že otvorenie tejto schôdze už koaliční poslanci nepodporia.

Zdôvodnenie návrhu na vyslovenie nedôvery vláde zostáva rovnaké – vláda sa podľa opozičných poslancov spreneverila svojmu sľubu plniť si povinnosti v záujme občanov Slovenskej republiky. Argumentujú, že Ficov kabinet rozkladá štátne inštitúcie, likviduje či prenasleduje odborných nominantov, osobitne v rezortoch vnútra, kultúry, kultúry, životného prostredia, zahraničných vecí a spravodlivosti. „Smršť odbornej nekompetentnosti a oligarchického presadzovania záujmov tejto vlády rozkladá funkčnú Slovenskú republiku,“ uviedli poslanci.