Naopak, obžalovaného podnikateľa a právnika Zoroslava Kollára a advokáta Tomáša Kuláka súd z obžaloby oslobodil. Dôvodom podľa sudcu Miroslava Mazúcha je, že nebolo preukázané, že sa žalované skutky stali. Z rovnakého dôvodu súd oslobodil aj Richarda Molnára v ostatných žalovaných skutkoch. Verdikt súdu zatiaľ nie je právoplatný. Vyhlásenia rozsudku sa spomedzi obžalovaných zúčastnil len Zoroslav Kollár. Ten sa však po skončení pojednávania odmietol vyjadriť pre médiá. Obhajca Richarda Molnára zase uviedol, že rozhodnutie súdu rešpektuje, ale nesúhlasí s ním.
Sudca Mazúch v rámci odôvodnenia rozsudku zdôraznil nutnosť preverovania výpovedí spolupracujúcich obvinených. S výnimkou jedného skutku však podľa neho bola výpoveď kľúčového svedka, bývalého sudcu Vladimíra Sklenku osamotená a nebola podporená ďalšími dôkazmi. „To, čo stačí na vznesenie obvinenia, to čo stačí na podanie obžaloby, nestačí na to, aby bol obžalovaný aj odsúdený," skonštatoval Mazúch.
Spolu s podnikateľom a právnikom Zoroslavom Kollárom sú v tomto prípade obžalovaní bývalý sudca Richard Molnár a advokát Tomáš Kulák, pričom obžaloba sa týka trestných činov podplácania a zasahovania do nezávislosti súdu v spolupáchateľstve. Všetci traja v priebehu procesu deklarovali svoju nevinu. Obžaloba obsahuje konkrétne 11 skutkov, pričom väčšina z nich sa týka bývalého sudcu Krajského súdu v Bratislave Molnára. Ten sa podľa prokuratúry snažil ovplyvňovať rozhodnutia sudcu Okresného súdu Bratislava I Vladimíra Sklenku, viackrát mu za rozhodnutia podľa jeho inštrukcií, predovšetkým v konkurzných sporoch a v sporoch o vyplatenie finančných pohľadávok, sľúbil úplatok a v niekoľkých prípadoch mu aj odovzdal úplatky od 5 000 do 20 000 eur. Pokiaľ ide o Zoroslava Kollára, ten sa podľa prokuratúry zúčastnil na jednom stretnutí s Molnárom a Vladimírom Sklenkom s cieľom ovplyvniť rozhodnutie Sklenku. Tomáš Kulák zase podľa obžaloby pre Vladimíra Sklenku vypracoval jeden rozsudok. Obhajcovia trojice obžalovaných označujú obžalobu za neprípustnú a nedôvodnú s tým, že ide predovšetkým o „kompilát výsluchov svedka Vladimíra Sklenku“. Rovnako advokáti namietajú, že ten je v obžalobe uvádzaný len ako V. S., čo je porušením práva obžalovaných na obhajobu.

Špecializovaný trestný súd už v máji 2022 uložil konkurznému právnikovi Zoroslavovi Kollárovi peňažný trest 70-tisíc eur. Stalo sa tak v rámci schválenia dohody o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným z trestných činov nepriamej korupcie a podplácania. Odsúdený vtedy pre médiá uviedol, že rozhodnutie priznať sa bolo jeho osobnou voľbou. „Opísal som skutky tak, ako sa stali,“ povedal a odmietol, že by bol kajúcnikom. „Nikoho som neudal,“ doplnil. Zároveň dodal, že má finančné prostriedky na zaplatenie peňažného trestu.

Právnik a podnikateľ sa orgánom činným v trestnom konaní priznal, že v auguste 2020 poskytol úplatok, aby zabezpečil, že nebude predmetom rozpracovania Slovenskou informačnou službou (SIS). Odovzdanie 40-tisíc eur sprostredkoval bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó. Exriaditeľ SIS Vladimír Pčolinský prijatie úplatku odmieta.

Ďalší skutok, v ktorom Kollár priznal vinu, bolo sprostredkovanie úplatku pre Makóa za krytie nelegálnej výroby cigariet od Tomáša Rajeckého, blízkeho skupine piťovcov. Skutok sa stal v roku 2019, pričom Rajecký poskytol 300-tisíc eur.