Odvtedy však rokovania stále pokračujú. Podľa Kaliňáka prišli „adekvátne ponuky“ a „všetci sa snažili“. „Téma sa dlho riešila. Začala sa riešiť veľmi rýchlo a dynamicky, keď do toho vstúpil pán predseda vlády a som presvedčený, že to aj vyrieši. Presne do toho termínu, ktorý dal, prišli adekvátne možnosti zo všetkých zúčastnených strán, ktoré vyústia do nejakého výsledku,“ povedal dnes po rokovaní vlády.
Kaliňák nechcel komentovať vyjadrenia šéfa národniarov Andreja Danka, ktorý varoval pred porušením koaličnej zmluvy, ak by Fico vymenil niektorého ministra SNS bez súhlasu koaličného partnera. Predčasné voľby sú podľa neho vždy možnosťou. „Ide o to, aby Slovenská republika mala veľmi silnú a zodpovednú vládu a mohla napredovať. Ak takáto možnosť nie je, na stole sú vždy predčasné voľby,“ uviedol Kaliňák.
Cieľom premiéra Fica a všetkých koaličných partnerov je zabezpečiť 79 poslancov podporujúcich koalíciu v parlamente. Po rokovaní vlády to uviedol minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer). Nechcel však špekulovať o lehote, v ktorej sa zrodí finálna dohoda a oznámi riešenie. „Veľmi intenzívne sa o tom rokuje,“ uistil.
Podpredseda vlády pre plán obnovy Peter Kmec (Hlas) nepozná priebeh rokovaní o zmenách vo vláde. Vie, že sa rokuje o viacerých požiadavkách. „Neviem to ovplyvniť,“ uviedol k dynamike rokovaní a hľadania riešenia. Výsledok rokovaní sa však verejnosť podľa neho určite nedozvie pred štvrtkovou (20. 2.) cestou predsedu vlády do USA. „Nie, určite nie,“ potvrdil.
Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas) nemá vedomosť o tom, že by v rámci rekonštrukcie vlády bol v hre aj rezort školstva. Hlas si podľa neho uvedomuje, že dvoch poslancov zo strany vylúčili a jeden poslanec odišiel. „Pomery sa zmenili a sme pripravení zmenu týchto pomerov reflektovať v zmene v zastúpení vo vláde,“ poznamenal Drucker. Považuje za zbytočné špekulovať o výmene postov. Ak by bola konečná dohoda v koalícii, verejnosť by o nej už vedela, dodal.
Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar (Smer) uviedol, že koalícia chce situáciu vyriešiť tento týždeň. Na stole sú viaceré riešenia. Myslí si, že k dohode treba dospieť čím skôr. Nestotožňuje sa preto s vyhlásením lídra koaličnej SNS Andreja Danka, že situáciu by stačilo vyriešiť do najbližšej riadnej schôdze parlamentu, ktorá sa má začať 25. marca.
„Radi by sme to vyriešili možno v priebehu dnešného dňa. Nejaké riešenia, ako som už povedal, sú na stole. Rokovania prebiehajú, tak možno to je blízko, možno ešte budeme musieť počkať,“ povedal v Národnej rade (NR) SR novinárom. Aktuálnu situáciu v koalícii treba podľa Gašpara vyriešiť čím skôr. „Je dôležité vyslať občanom signál, že koalícia vie vládnuť ďalej, a dokonca s tou 79,“ poznamenal.
Za nešťastné označil vyhlásenia Danka, ktorý okrem iného upozornil, že premiér nemôže meniť ministra bez súhlasu materských strán, inak by išlo o porušenie koaličnej zmluvy. „On v zásade hovorí o tom, že je potrebné meniť koaličnú zmluvu a s jeho súhlasom robiť niektoré zmeny. My sme mu dali priestor týždne až mesiace na to, aby vyriešil situáciu vo svojom klube a svojej politickej strane sám. Takže ma to trochu prekvapuje, lebo ak chce aj teraz on odsúhlasovať nejaké riešenia, tak v zásade ich mal doniesť na stôl,“ dodal Gašpar.

Zároveň poukázal na to, že k porušeniu koaličnej zmluvy už došlo zo strany SNS. „Tým, že nedoručuje desať poslancov do koaličnej zmluvy pôvodnej, ale len sedem,“ ozrejmil. Gašpar nesúhlasí ani s vyhlásením Danka, že situáciu v koalícii by stačilo vyriešiť do marcovej schôdze parlamentu. Namietal aj to, že Danko stále prichádza s novými podmienkami. „Vo mne to vyvoláva pocit, že či vôbec má vôľu sa dohodnúť alebo nie,“ skonštatoval.

Na rokovaniach s cieľom zastabilizovania väčšiny v parlamente sa okrem predstaviteľov Smeru, Hlasu a SNS zúčastňujú aj „huliakovci“ (odídenci z klubu SNS okolo Rudolfa Huliaka, ku ktorým sa pridal aj Roman Malatinec, ktorý odišiel z Hlasu, pozn. SITA) a trojica „migaľovcov“. Nezaradený poslanec Samuel Migaľ zverejnil v utorok spoločnú fotografiu s Radomírom Šalitrošom, ktorého spolu s ním vylúčili z Hlasu, ako aj s poslancom Jánom Ferenčákom, ktorý v Hlase zostal. K fotke napísal, že po náročných rokovaniach si idú dať spoločný obed.