Na jeho návrat upozornil portál 360tka.sk, pre ktorý informáciu potvrdila Kaľavského advokátka Eva Mišíková.
Pred nástupom do väzenia Kaľavský na svojom Telegrame zverejnil fotografiu spred budovy bratislavského Ústavu na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody. „Plniac si povinnosti až do konca. Držte palce, aby som to prežil,“ napísal.
Od leta 2021 žil Kaľavský v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.
Najvyšší súd (NS) SR 4. marca v kauze Kaľavského potvrdil jeho vinu, znížil mu však trest z pôvodných sedem rokov väzenia na päť. Ako vtedy informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd na verejnom zasadnutí zrušil napadnutý rozsudok Špecializovaného trestného súdu a sám rozhodol tak, že obžalovanému uložil úhrnný trest odňatia slobody vo výmere päť rokov.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku ešte v júli 2023 uznal bývalého policajta za vinného zo zločinu prijímania úplatku, zločinu marenia spravodlivosti, ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti a prečinu zneužitia právomoci verejného činiteľa.
Podľa obžaloby Ján Kaľavský neoprávnene vynášal informácie o policajných akciách podnikateľovi Petrovi Petrovovi, prezývanému Tiger, ale aj policajnému vyšetrovateľovi Mariánovi Kučerkovi a podnikateľovi Petrovi Koščovi. Konkrétne išlo o informácie napríklad o akciách Božie mlyny, Očistec alebo Judáš, prípadne informácie týkajúce sa prešetrovania trestnej činnosti Petrova. Tiger sa mu podľa orgánov činných v trestnom konaní odmenil mimo iného mobilným telefónom, príspevkom na kúpu auta alebo zaplatením výmeny okien na chate.
Špecializovaný trestný súd na Kaľavského ešte v októbri 2021 vydal príkaz na zatknutie, ako aj európsky a medzinárodný zatýkací rozkaz. V apríli 2022 ho zadržali v Bosne a Hercegovine. Miestny súd ho však nevzal do väzby. Namiesto toho mu uložil obmedzenia, a to v podobe odobratia cestovných dokladov, zákazu opustiť krajinu a uloženia povinnosti pravidelne sa hlásiť úradom. Neskôr úrady tieto obmedzenia voči Kaľavskému zrušili.
