Murmúovú okrem Pellegriniho počas návštevy prijme aj premiér Robert Fico a predseda parlamentu Richard Raši.
Podľa indického ministerstva „návšteva prezidentky odzrkadľuje význam, ktorý India prikladá bilaterálnym vzťahom so Slovenskom„ a „poskytne príležitosť na ďalšie posilnenie a rozšírenie bilaterálnych vzťahov.“
Kancelária prezidenta SR informovala, že Murmúová okrem hlavného mesta navštívi aj Nitru. V indickej delegácii budú aj zástupcovia parlamentu, vlády a podnikateľského sektora.
Indiu v marci navštívil minister zahraničných vecí Juraj Blanár spolu s ministrom financií Ladislavom Kamenickým a podnikateľskou delegáciou.

Indická hlava štátu naposledy Slovensko navštívila v roku 1996, keď do SR pricestoval vtedajší prezident Šankar Dajal Šarma.
Univerzita udelí Murmúovej čestný titul
Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre udelí čestný titul doctor honoris causa prezidentke Indie Draupadí Murmúovej. Ako univerzita informovala, stane sa tak 10. apríla 2025 počas slávnostného zasadnutia Vedeckej rady UKF.
Slávnostný akt sa uskutoční za prítomnosti prezidenta SR Petra Pellegriniho, zástupcov diplomatického zboru, verejného, vedeckého i kultúrneho života, predstaviteľov akademickej sféry a ďalších oficiálnych hostí zo Slovenska i zahraničia.
Čestný titul doctor honoris causa bude Draupadí Murmúovej udelený za jej výnimočný prínos k rozvoju inkluzívneho vzdelávania ako nástroja spoločenskej emancipácie i za posilňovanie demokratických hodnôt. „Ocenená bude aj za jej podporu marginalizovaných a znevýhodnených komunít, najmä posilňovanie postavenia žien v týchto komunitách, za dôraz kladený na ochranu kultúrnej a jazykovej rozmanitosti, ako aj za ochranu a systematickú obhajobu ľudských práv v medzinárodnom kontexte,“ uviedla UKF.
Ako doplnila, Draupadí Murmúová bola inaugurovaná ako 15. prezidentka Indie 25. júla 2022. „Stala sa tak v histórii krajiny prvou prezidentkou pochádzajúcou z domorodej komunity. Vo všetkých verejných funkciách presadzovala inovatívne prístupy a systémové opatrenia orientované na potreby občanov. Jej vízia verejnej služby zahŕňala podporu najviac zanedbávaných vrstiev spoločnosti, dôraz na rodovú spravodlivosť, zvyšovanie dostupnosti a kvality verejných služieb, udržateľné riadenie a ochranu životného prostredia,“ doplnila UKF.
