Motorkári z Česka, Slovenska a Nemecka začali svoju jazdu pod názvom Cesta víťazstva v piatok na východnom Slovensku. Zo Slovenska by potom mali podľa skorších informácií pokračovať do Česka.
K Slavínu prišlo v sprievode polície asi 50 motorkárov. Pri pamätníku, ktorého súčasťou je tiež cintorín s 6 845 vojakmi Červenej armády, ktorí zomreli pri oslobodzovaní Bratislavy, potom položili vence. Pri príchode do areálu jeden muž zakričal „Sláva Ukrajine“ a „Putin je vrah“. Motorkársky klub Noční vlci je známy svojím blízkym vzťahom s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.
Motorkári tvrdili, že v Bratislave po prvý raz počas svojej terajšej jazdy Slovenskom čelili provokáciám. Ich prípadnému stretu s proukrajinskými občianskymi aktivitami preventívne bránil kordón policajtov.
V piatok motorkári navštívili okrem iného pamätník v meste Svidník na severovýchodnom Slovensku, ako aj pamätník na Dukle v slovensko-poľskom pohraničí. Ani tam ich nevítali davy ľudí. Pamätník na Dukle pripomína jednu zo zrejme najkrvavejších bitiek proti Nemcom počas druhej svetovej vojny. Na bitke sa významne podieľala aj československá jednotka pod velením generála a neskoršieho československého prezidenta Ludvíka Svobodu.

Víťazstvo v takzvanej Veľkej vlasteneckej vojne Rusi oslavujú 9. mája, teda o deň neskôr ako v Európe. V čase podpisu kapitulácie Nemecka totiž bolo v Berlíne 23.00 h, ale v Moskve už bola hodina po polnoci.

Noční vlci každoročne organizujú jazdy európskymi štátmi pri príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny. Ich akcia ale budí na úradoch nevôľu, lebo spolok býva označovaný za krajne nacionalistický. Niektoré krajiny tieto výpravy považujú za provokáciu a hodnotia ich ako bezpečnostné riziko. Šéf Nočných vlkov Alexandr Zaldostanov je navyše na sankčnej listine USA i EÚ za podporu ruskej anexie ukrajinského Krymu.