Drucker povedal, čo si myslí o Ficových slovách o neutralite. Hlas nemieni vytvárať zástupné témy

Vyjadrenia týkajúce sa neutrality vo vzťahu k zahraničnej politike sú nebezpečné. V relácii Politika 24 televítie Joj 24 to uviedol minister školstva a podpredseda strany Hlas Tomáš Drucker. Označil ich za pútavé a lákavé pre určitú skupinu ľudí, avšak nebezpečné pre celé Slovensko.

29.06.2025 11:36
Tomáš Drucker Foto: ,
Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas)
debata (32)

Konštatoval to v reakcii na výroky koaličných partnerov týkajúcich sa neutrality Slovenska. Zdôraznil euroatlantický priestor ako to najbezpečnejšie pre Slovensko, dodal však, že to neznamená, že nemáme žiadne problémy, prípadne niekedy necítime krivdu.

Fico spochybnil členstvo v NATO: Slovensku by v časoch nezmyselného zbrojenia svedčala neutralita
Video

„Ale je to najbezpečnejší priestor. Ak si niekto myslí, že neutralita dnes predstavuje nejakú ochranu mieru, tak je na veľkom omyle," vraví Drucker.

Robert Kaliňák /  Robert Fico / Čítajte viac Neutrálne Slovensko? Fico chce šetriť na obrane a skloňuje výstup z NATO. Koľko míňajú na zbrojenie Rakúsko a Švajčiarsko?

Poukázal aj na to, že neutralita je omnoho nákladnejšia, zdôraznil tiež potrebu byť súčasťou silného zoskupenia, neradno s tým podľa neho hazardovať. Poukázal, že to môže primäť nových investorov zvažovať, či na Slovensko prinesú nové investície. Zdôraznil, že Hlas nemieni vytvárať zástupné témy.

okrúhly stôl, pellegrini, nato, zbrojenie Čítajte viac Okrúhly stôl u Pellegriniho zatienil Fico s neutralitou. Prezident: Vyšlo by nás to draho, premiér je majster na provokácie
Facebook X.com 32 debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #Robert Fico #NATO #neutralita #Tomáš Drucker
Sledujte Pravdu na Google news po kliknutí zvoľte "Sledovať"