„Keď vládla opozícia, tichúčko a s plným súhlasom akceptovali, že pani Mária Kolíková dala ročne 769 500 eur na tzv. sexistický kix a podobné projekty podporujúce LGBTI agendu. Nikto ani z opozičných médií nekritizoval toto plytvanie na agendu, ktorá je pani Kolíkovej a naším médiám tak blízka. Je to dobre spomenúť, aby bolo jasné, že SaS a všetci v opozícii nemajú primárne problém so sumou 700 000 eur, ale majú problém, ak táto suma ide na dôstojné oslavy kresťanských vierozvedcov a nie na rozširovanie progresívnej agendy,“ napísal Taraba na sociálnej sieti.
Taraba vymenoval, kde všade na ministerstve životného prostredia našiel plytvanie „ktoré už v pokročilom štádiu rieši polícia“. Spomenul rušenie dohodárov („kde ste si zamestnávali kamarátov“), „fiktívne“ poistky, neefktívnu opravu budovy či nezaplatenie faktúr načas, čo viedlo k penalizácii.
„Ak máte problém, že oslavy financovalo ministerstvo armády, kľudne si to zarátajte z úspor, ktoré sme na MŽP na Vaších zlodejinách ušetrili a verte, že ja som tu spomenul len zlomok ušetrenej sumy,“ dodal Taraba.