Do lesa žena odišla na poludnie, pátranie vyhlásili v piatok večer. Policajti a hasiči po nej pátrali v rojniciach aj s využitím psovodov, vrtuľníka s termovíziou a dronmi.
„Seniorka bola nakoniec krátko pred 14. hodinou nájdená na Slovensku, päť kilometrov za hranicami. Našiel ju tam slovenský občan, ktorý vedel o pátraní. Previezol jej následne na hranice, kde sa práve nachádzala pátracia rojnica.
Staršia pani bola v poriadku, hoci počas noci blúdila v lese, a dokonca odpočívala opretá o strom. Pomoc si nemohla privolať, pretože sa jej vybil mobilný telefón. Príbuzní si ju prevzali aj s vedierkom plným húb, ktoré sa jej podarilo nazbierať.
Polícia zverejnila videonahrávku so seniorkou. „Nie je mi vôbec nič, len ma bolí úplne všetko, pretože som veľa chodila,“ hovorí v ňom žena. Podľa dostupných informácií došla až za Skalicu.
Česká polícia na sociálnej sieti informovala aj o ďalšom dôchodcovi, ktorý sa vybral na huby a zablúdil. Mužovi sa podarilo domov vrátiť po niekoľkých hodinách. Policajti ďalej pripomenuli, že aj pri hubárčení je treba myslieť na základné bezpečnostné pravidlá: Mať dobitý telefón či powerbanku, oznámiť blízkym, kam máte namierené a kedy sa vrátite. Dôležité je tiež držať sa značených ciest a nechodiť sám. Policajti tiež radia, aby ste si obliekli výrazné farby a nezabudli si so sebou vziať vodu.