molodŷ.Rusynŷ

Hlavnou činnosťou našej organizácie je udržiavanie rusínskej kultúry, jazyka, tanca i tradícii medzi mladými ľuďmi.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42085764
Sídlo: Hálova 16, Bratislava
Bankové spojenie: SK28 1100 000­0 0026 6875 2­076
Adresa webovej stránky: http://www.molody.rusyny.org/
Kontakt: molody@rusyny.org, 0910 643 544
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

Organizujeme viaceré projekty a akcie pre mladých po celom Slovensku, spomenúť môžeme už dlhoročnú tradíciu organizovania rusínskych zábav v Bratislave, Košiciach a Prešove, stretnutie Rusínov v Nitre, rusínske trojdňové slávnosti pod hradom v Starej Ľubovni, najväčším festivalom pod našou záštitou je Rusínska vatra, organizujeme koncerty rusínskych interpretov ľudovej, modernej ale aj klasickej hudby a mnohé iné.

Dlhoročne sa venujeme výskumu ľudových rozprávok, ich produkcií na CD nosiče pod názvom “Rusínske rozprávky”, každoročne organizujeme „Tábor po rusínsky“, kde sa mladí ľudia dozvedajú vždy niečo nové z oblasti histórie, lingvistiky, náboženstva… Ďalej spoluorganizujeme konferenciu pre neziskové organizácie „mLadime-mladí spoločne“, ktorá spája všetky mládežnícke organizácie bez rozdielu zamerania, národnosti alebo spoločenského postavenia členov a tak napomáha k zdieľaniu a poznaniu problémov, ktoré takmer všetky organizácie dennodenne zažívajú.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2016:

Na podporu našich projektov.

Prečo dať daň práve nám:

Aj v tejto uponáhľanej dobe sa snažíme o zachovanie našich tradícií a priblíženie ich nielen mladej generácií ale širšej verejnosti, preto Vás prosíme o pomoc aj touto cestou.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Emmanuel Macron

Euro prudko posilňuje, silu mu dávajú Macronove výsledky

23.04.2017 23:00

Euro v úvode obchodovania v Ázii posilnilo voči doláru o dve percentá a vyšplhalo sa na 1,09395 USD, najviac za päť a pol mesiaca.

pacient, pacienti, lekár, cakaren

Drucker avizuje lekárom za nedovolené poplatky 10-tisícové pokuty

23.04.2017 20:00

Ambulantní lekári sa už dozvedeli, aké pokuty ich čakajú, ak budú od pacienta pýtať nedovolené poplatky.

policia, hrad

Summit obmedzí dopravu v hlavnom meste

23.04.2017 19:31

Mesto plné zahraničných delegácií, obmedzenia pre peších aj dopravu, v uliciach plno policajtov. Bratislava od nedele hostí šéfov parlamentov členských krajín Európskej únie.

specializovany trestny sud, Pitovci, ZVJS, Juraj Ondrejčák,

V prípade 'piťovcov' zasadne v stredu najvyšší súd

23.04.2017 19:27

Najvyšší súd SR má na stredu vytýčené ďalšie verejné zasadnutie, kde má rozhodnúť o odvolaní údajného šéfa zločineckej skupiny Ľuboša F. a bývalého policajta Milana K.