Dychová hudba VIŠTUČANKA

13.03.2017 00:13

Krojovaná DH Vištučanka patrí medzi popredné dychové hudby na Slovensku. V roku 2004 sa umiestnila na 3. mieste v Európe a od roku 2007 je Majstrom Slovenska.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 005988280102
Sídlo: Vištuk
Bankové spojenie: SK43 8330 000­0 0021 0070 2­711
Adresa webovej stránky: http://www.vistucanka.sk/
Kontakt: vistucanka@vistucanka.sk, +4219 393 720
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

Vištučanka je dychová hudba, ktorá sa počas uplynulých 27 rokov svojej existencie stala neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho života Malokarpatského regiónu a predovšetkým obce Vištuk, kde má kapela svoje domovské miesto. Vištučanka sa pravidelne zúčastňuje na festivaloch a súťažiach, ako aj na kultúrnych podujatiach, ako PEZINSKÉ, MODRANSKÉ a RAČIANSKE VINOBRANIE, BRATISLAVSKÉ KULTÚRNE LETO. Účinkovala viackrát vo Francúzsku, Rakúsku, v Českej republike, Maďarsku a Chorvátsku. Všade reprezentovala Slovenskú republiky s pozitívnym ohlasom, čoho dôkazom sú ďalšie pozvania od usporiadateľov.

Vištučanka okrem organizovania akcii vo Vištuku, je od roku 2011 spoluorga­nizátorom VIŠTUKFESTU. Za ten čas hrali vo Vištuku špičkové kapely z Rakúska, Českej republiky a z celého Slovenska. Kladom je, že na festivale sa dáva priestor mládežníckym súborom a v rámci projektu prebiehajú semináre, ktoré sa týkajú problematiky dychovej hudby.

Vištučanka poriada vianočné koncerty, na ktorých zaznievajú aj nové, pôvodné skladby pre dychový orchester.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2016:

V roku 2016 sme použili 2% na spoluorganizovanie projektu VIŠTUKFEST 2016.

Prečo dať daň práve nám:

Dychová hudba Vištučanka sa snaží svojimi aktivitami udržiavať ľudové tradície a kvalitnou interpretáciou získavať mladých ľudí pre tento žáner.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk