Karpatská nadácia

Sme východniari a záleží nám na tomto kúsku Slovenska, na ľuďoch, ktorí tu žijú, prírodnom, kultúrnom a historickom dedičstve, ktoré chránime a rozvíjame.

Právna forma: Nadácia
IČO: 31995420
Sídlo: Letná 27, 040 23 Košice
Bankové spojenie: SK14 1100 000­0 0029 2686 0­986
Adresa webovej stránky: www.karpatskanadacia.sk
Kontakt: Tel: 055 622 1152 E-mail: info(at)karpat­skanadacia.sk
Oblasť pôsobenia: regionálny rozvoj

Aktivity a projekty:

Robíme to prostredníctvom:

  • Grantov – finančnej podpory – neziskovým organizáciám, obciam a mestám, jednotlivcom;
  • Pilotných projektov – prinášajúcich inovácie ale aj skúsenosti získané a prenesené z iných kútov sveta, ktoré zlepšia život v regióne;
  • Neformálneho vzdelávania a sieťovania – školení, tréningov a prepájania aktívnych jednotlivcov a organizácií v regióne aj za hranicami;
  • Rozvoja darcovstva a dobrovoľníctva – prepájania darcov s komunitou, facilitáciou dobrovoľníckej pomoci, kultiváciou prostredia, angažovania jednotlivcov a firiem;
  • Cezhraničnej spolupráce – realizácie cezhraničných a rozvojových projektov v Karpatskom euroregióne (najmä na Ukrajine).

Na čo šli 2 % z dane v roku 2016:

Na podporu aktívnych a zodpovedných občanov a neziskových organizácií na východnom Slovensku, ktorým záleží na tom kde a ako žijú. Z poukázaných 2% sme podporili cca. 25 inovatívnych projektov v oblasti zlepšenia bezpečnosti, zdravého a aktívneho životného štýlu, nekomerčnej kultúry a environmentálneho vzdelávania, ktoré vymysleli a následne zrealizovali obyvatelia regiónu.

Prečo dať daň práve nám:

Našou víziou je východné Slovensko – miesto, kde ľudia a organizácie prebrali zodpovednosť za seba, zlepšujú svoj život a svet okolo seba, rešpektujú sa navzájom, spolupracujú, pomáhajú si a spoločne tvoria jeho budúcnosť. Veríme, že sa to dá a naša nadácia k tomu za viac ako 20 rokov významne prispela. ŽIJEME TU.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Emmanuel Macron

Euro prudko posilňuje, silu mu dávajú Macronove výsledky

23.04.2017 23:00

Euro v úvode obchodovania v Ázii posilnilo voči doláru o dve percentá a vyšplhalo sa na 1,09395 USD, najviac za päť a pol mesiaca.

pacient, pacienti, lekár, cakaren

Drucker avizuje lekárom za nedovolené poplatky 10-tisícové pokuty

23.04.2017 20:00

Ambulantní lekári sa už dozvedeli, aké pokuty ich čakajú, ak budú od pacienta pýtať nedovolené poplatky.

policia, hrad

Summit obmedzí dopravu v hlavnom meste

23.04.2017 19:31

Mesto plné zahraničných delegácií, obmedzenia pre peších aj dopravu, v uliciach plno policajtov. Bratislava od nedele hostí šéfov parlamentov členských krajín Európskej únie.

specializovany trestny sud, Pitovci, ZVJS, Juraj Ondrejčák,

V prípade 'piťovcov' zasadne v stredu najvyšší súd

23.04.2017 19:27

Najvyšší súd SR má na stredu vytýčené ďalšie verejné zasadnutie, kde má rozhodnúť o odvolaní údajného šéfa zločineckej skupiny Ľuboša F. a bývalého policajta Milana K.