MAMILA, o. z.

14.03.2017 23:50

MAMILA poskytuje pomoc a podporu počas celej doby dojčenia. Vypĺňa priestor medzi túžbou matiek dojčiť a zdrvujúcou realitou, s ktorou sa stretávajú.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 36064513
Sídlo: Čajkovského 6333/48, 917 08 Trnava
Bankové spojenie: IBAN: SK46833000000­02800344839 BIC kód/SWIFT: FIOZSKBAXXX FIO banka
Adresa webovej stránky: http://www.mamila.sk/
Kontakt: dojcenie@mamila.sk
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

Poskytovali sme pomoc s dojčením mamičkám v ich domácnostiach, u poradkýň doma, v nemocniciach, v materských centrách či počas podporných skupín dojčiacich matiek. Školeniami sme pomáhali zlepšiť podporu dojčenia v zdravotníckych zariadeniach. Vyškolili sme 46 nových poradkýň pri dojčení a matky sa tak dnes môžu obrátiť na celkovo viac ako 300 poradkýň, ktoré im pomáhajú v teréne. Zorganizovali sme 8 pokročilých kurzov pre poradkyne v teréne a denne poskytujeme poradkyniam supervíziu. Prevádzkovali a udržali sme fungovanie Poradne dojčenia na www.mamila.sk, v ktorej mesačne zodpovieme 100 otázok od mamičiek do pár hodín po ich odoslaní. Rozvíjali sme našu webovú stránku www.mamila.sk na pomoc dojčiacim matkám a ich deťom, pripravili a publikovali sme vyše 250 článkov pre mamičky aj zdravotníkov a dvojnásobne sme zvýšili čítanosť našich stránok. Intenzívne sme sa venovali informovaniu o dojčení na sociálnych sieťach, špecificky na Facebooku a Twitteri.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2016:

  1. Venovaním 2 % z daní ste nám pomohli v roku 2016 s organizáciou konferencie so špičkovým neurovedcom a lekárom Nilsom Bergmanom, svetovo uznávaným odborníkom na materskú starostlivosť o predčasne narodené bábätká klokankovaním. Konferencia sa pre odbornú aj laickú verejnosť uskutočnila v novembri 2016 v Žiline. Konferencia s Nilsom Bergmanom bola určená špecificky lekárom, najmä pediatrom, neonatológom, gynekológom, sestrám, pôrodným asistentkám a všetkým, ktorí pracujú s novorodencami a špecificky predčasne narodenými deťmi. Doktor Bergman na konferencii krok po kroku, hormón po hormóne, štúdia po štúdii poskytol pohľad na to, aké zásadné zmeny v konfigurácii mozgu dieťaťa nastávajú, ak sa udeje alebo neudeje jeden základný krok – to, či matka a dieťa zostanú spolu v kontakte koža na kožu ihneď po narodí bez prerušenia. Aj napriek vonkajšiemu dojmu, že dieťa nič nevníma a je mu jedno, kde po narodení je, jeho mozog sa práve v okamihu narodenia nastavuje na celý ďalší život. Bez 2 % z daní by sme si nemohli dovoliť na Slovensko pozvať takéhoto špičkového vedca. 2 % z daní aj tento rok plánujeme použiť na pozvanie svetovo uznávaných odborníkov.
  2. Časť 2 % z daní sme použili na udržanie chodu internetovej poradne dojčenia. V poradni dojčenia získajú matky odpoveď na svoje otázky o dojčení často v priebehu pár hodín od ich zadania. Na otázky odpovedá medzinárodný tím o. z. MAMILA zložený z laktačných poradkýň, pediatra a ďalších lekárov, farmaceutov, psychológov a ďalších odborníkov. Vďaka 2 % z daní sme tak v roku 2016 mohli zverejniť už vyše 4-tisíc odpovedí.
  3. 2 % z daní nám pomohli udržať chod webových stránok www.mamila.sk, virtuálnej podpornej skupiny dojčenia na sociálnej sieti Facebook, zorganizovania osláv Svetového a Európskeho týždňa dojčenia a množstva činností, ktoré denne robíme pre podporu dojčenia. Prostriedky z 2 % sa použili aj na propagáciu dojčenia.

Prečo dať daň práve nám:

V súčasnosti sú každý rok tisíce matiek sklamané, frustrované, zúfalé a ich túžba dojčiť svoje dieťatko sa rozplynie, pretože napriek tomu, že dojčenie považovali za prirodzené a intuitívne, narazia v živote na prekážky, ktoré im dojčenie znemožnia: narážajú na neznalosť, nevedecké informácie, neochotu, nedostatok času a pomoci, nedocenenie, odsudzovanie, bagatelizovanie dojčenia, zastrašovanie, vnucovanie umelej výživy, všade prítomnú reklamu na umelú výživu, nedostatok pozitívnych vzorov ako aj na priepasť medzi generáciou súčasných babičiek, ktoré nedojčili, a generáciou súčasných matiek, ktoré sa o dojčenie znovu pokúšajú.

Pred vznikom nášho združenia bolo dojčenie témou, ktorou sa nik nezaoberal a dojčilo len malé percento žien. Za posledné roky sa percento žien, ktoré dojčia zvýšilo na 48 % v 6 mesiacoch veku dieťaťa, a výrazne sa zvýšil počet žien, ktoré dojčenia svoje deti dlhú dobu – čo bola pre pár rokmi úplne neznáma myšlienka.

Prinášame praktické, účinné a osvedčené riešenia pre prekonanie prekážok v dojčení. Sme na strane matiek v ich začiatkoch materstva, pomáhame im s dojčením a materstvom počas celej doby dojčenia, až do prirodzeného odstavenia. Sme presvedčení, že nie je jedno, či matky dojčia alebo nedojčia. Na dojčení záleží. A podávame im pomocnú ruku, aby dojčenie mohlo byť úspešné. Nestačí sa len rozhodnúť dojčiť, matky potrebujú pomoc a podporu.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk