Ľudová hudba Bystrianka

04.03.2018 23:23

Uchovávame a šírime nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne a ľudovej hudby. Zameriavame sa na autentickú podobu interpretovaných regiónov.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42085829
Sídlo: Sládkovičova 34/11, 059 21 Svit
Bankové spojenie: SK56 0900 000­0 0004 9380 1­745
Adresa webovej stránky: www.bystrianka.sk
Kontakt: Mgr. Monika Bobríková, +421 911 131 881
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

ĽH Bystrianka sa zameriava na výchovu mladých a talentovaných muzikantov. Okrem hudobnej zložky združuje aj ženskú spevácku skupinu Bystrianka. Každoročne účinkuje ĽH na množstve domácich festivaloch, slovenský folklór šíri aj za hranicami SK. Temperamentným a zanieteným podaním vždy nadchne množstvo divákov a poslucháčov. Okrem množstva rôznorodých vystúpení sa každoročne zúčastňuje súťažných prehliadok. Spoluúčinkuje aj ako sprievodná hudba folklórnych tanečných skupín. Pre RTVS sme nahrali videoklip pre súťažnú reláciu Kapura. Pre TV Senzi Barrandov sme nahrali 8 videoklipov. Spolu s tanečnou skupinou, ktorú sprevádzame sme postúpili do semifinále Zem spieva.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2017:

Minuloročné 2% z daní sme použili na náklady spojené s účasťou na rôznych vystúpeniach, koncertoch, folklórnych podujatiach, ale i súťažnej prehliadke, kde sa prebojujú najlepšie folklórne kolektívy Slovenska postupom z regionálnych a krajských kôl. Taktiež sme sa zúčastnili kastingu Zem spieva. Zvyšok financií sme použili na nákup drobných krojových súčiastok. Finančné prostriedky z 2% vyzbieraných minulý rok putovali na nákup starších krojových súčiastok pre tanečnú skupinu, na nákup drobných súčastí na hudobné nástroje a zriadenie krojovne a skúšobne pre ĽH a spevácku skupinu. Tento rok by sme chceli nahrať vianočné CD.

Prečo dať daň práve nám:

Keďže našu hudbu tvoria iba 4 kmeňoví členovia, je veľmi ťažké uchádzať sa o Vaše 2% z daní v porovnaní s inými združeniami, ktoré majú omnoho viac členov a podporovateľov. Keďže žijeme pod Tatrami – v regióne s vysokou nezamestnanosťou, oslovujeme touto cestou aj prispievateľov 2% v iných regiónoch. Máme veľký elán a zanietenie šíriť a uchovávať slovenský folklór, robíme tak už vyše dvadsaťpäť rokov, nezištne pomáhame mladým muzikantom, zapájame medzi seba aj spevácku a tanečnú zložku. Už niekoľko rokov sa snažíme opäť nahrať CD a zakúpiť staršie krojové súčiastky pre speváčky na dôstojnú reprezentáciu na festivaloch, súťažiach a rôznych kultúrnych podujatiach.

Veríme, že s Vašou pomocou sa nám to podarí!

Ď A K U J E M E !

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk