Klub priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici

22.03.2018 22:47

Združenie podporujúce výlučne DFNsP B. Bystrica - všetkých pacientov bez ohľadu na diagnózu či zdravotný problém a zamestnancov, pretože bez nich by to nešlo.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42002150
Sídlo: DFNsP BB, Nám. L. Svobodu 4, 974 09 Banská Bystrica
Bankové spojenie: SK22 1100 000­0 0026 2909 8­972; TATRSKBX
Adresa webovej stránky: http://www.priateliadfnbb.sk/
Kontakt: info@priateliadfnbb.sk; 0918 894 604
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

V roku 2017 sa nám vďaka našim podporovateľom, partnerom a darcom podarilo veľa skvelých vecí. Zakúpili sme prístrojové vybavenie na rôzne pracoviská v DFNsP BB:

Na oddelenie rehabilitácie zariadenie Redcord Workstation Professional, 2 vertikalizačné lôžka a príslušenstvo k prístroju Fyziomag spolu za 18.000€

Na očnú ambulanciu sme zakúpili špeciálny detský oftalmoskop, retinoskop a elektrický stolík spolu za 2.400€.

Na II. Detskú kliniku sme zakúpili Bioptron lampu s príslušenstvom svetelnej terapie a 2 enterálne pumpy spolu za 1.620€.

Na ORL ambulanciu vďaka nám pribudol pediatrický audiometer a skrinka so stolíkom spolu v hodnote 1.070€.

Dialyzačné centrum má vďaka našej pomoci špeciálne lôžko s integrovanými váhami v hodnote 6.560€, BCM monitor v hodnote 4.800€ a finančný príspevok 6.100€ na zakúpenie hemodialyzačného prístroja.

Nemocnici sme venovali 2 informačné vitríny, špeciálne držiaky na menovky pre všetkých zamestnancov, hračky a knižky pre hospitalizované deti spolu za viac ako 800€.

Do čakární polikliniky pribudlo množstvo hračiek, spoločenských hier, kníh a iných drobností, ktorými si deti krátia čas.

Zabezpečili sme kultúrne predstavenia pre hospitalizované deti – divadielko, beseda so spisovateľkou.

Pre „naše deti“ sme pripravili balíčky s maškrtami na MDD aj Mikuláša a pod vianočnými stromčekmi (ktoré sme zabezpečili – ozajstné, živé a voňavé) si hospitalizované deti našli kopu darčekov, aby vedeli, že Ježiško na ne myslí aj keď sú v nemocnici.

Týchto takmer 42.000€ sa nám v roku 2017 podarilo premeniť na zmysluplné dary, ktoré pomáhajú tam, kde je to potrebné.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2017:

Finančné prostriedky kumulujeme, aby sme boli schopní zabezpečiť vybavenie čakární (lavice, sedenie, vešiaky, detské kútiky, …) na 1. poschodie polikliniky v DFNsP BB. Pred 2 rokmi sme takto vybavili čakárne na prízemí, tento rok plánujeme vyriešiť aj ďalšie poschodie. Je to vyššia investícia, preto veríme, že spolu s 2% získanými v tomto roku sa nám to podarí. Taký je plán :-)

Prečo dať daň práve nám:

Riadime sa heslom, že všetko sa dá, a že kde je vôľa, tam je cesta. Vieme, že v nemocnici sú veci, ktoré je potrebné zmeniť, že všeličo by sa dalo urobiť ešte lepšie … A veríme, že sa to dá. Pomôžete nám s tým? Veríme, že áno … pretože dobro sa násobí.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk