CVJ Barák

22.03.2018 23:03

Občianske združenie CVJ Barák už 7 rokov organizuje kultúrne podujatia v priestoroch bývalého lomu uprostred tradičných skalických vinohradov.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42292433
Sídlo: Predmestie 61, 909 01 Skalica
Bankové spojenie: SK88 7500 000­0 0040 2292 9­126
Adresa webovej stránky: www.maringota.sk
Kontakt: festmaringota@gmail.com
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

Fest Maringota sa tento rok odohrá už siedmykrát. Jedným z hlavných zámerov nášho projektu je vytvorenie plnohodnotného multi-žánrového festivalu, ktorý je miestom stretávania sa kreatívnych ľudí. Dôraz sa pritom kladie na rozmanitú dramaturgiu. V nej sa zameriavame predovšetkým na juxtapozíciu zavedených koncertných mien slovenskej a českej scény, v kombinácii s mladými progresívnymi projektami. Žánrovo si festival nekladie žiadne obmedzenia, prvoradá je však pôvodná tvorba (u živých vystúpení) a adekvátna umelecká kvalita. V súvislosti so súčasnými trendami sa festival snaží hľadať žánorvé prieniky, priestor pre netradičné a inovatívne prístupy k žánrom ako je hip-hop, jazz, rock, elektronická hudba a iné.

Cieľom je reagovať na aktuálne trendy, objavovať a dostávať do širšieho povedomia hudbu mimo hlavný prúd, vytvárať priestor pre stretávanie, profesionálov i začínajúcich muzikantov, promotérov a samozrejme širokej verejnosti. Pri výbere účinkujúcich sa vždy snažíme osloviť viacero vekových kategórií, ktoré nebývajú zvyčajnou cieľovou skupinou letných festivalov. Dôležitým cieľom projektu je tiež pokračovať v revitalizácii areálu. Pôvodný pieskový lom bol dlho opustený a chátral. Len vďaka Festu Maringota sa z neho podarilo vytvoriť krásne miesto v strede vinohradníckej oblasti tak charakteristickej pre Skalicu ako tradičné vinohradnícke mes­to.

V snahe zvýšiť kapacitu festivalu každoročne rozširujeme areál a sprístupňujeme ďalšie miesta, ktoré zvyšujú komfort účastníkov. Pravidelnou súčasťou programu je reinštalácia fotografickej súťaže študentov architektúry FOTO EXPO. Sprievodný program sa nesie v duchu miestnej ľudovej hudby a ochutnávky vín z lokálnych viníc. Ostatný ročník mal úspech tiež bedmintonový turnaj. Najbližší ročník chceme rozšíriť sieť vinárov, ktorí sa na festivale odprezentujú a taktiež pripraviť denný program pre najmenších návštevníkov (kreatívne dielne a škôlku s Montessori učiteľkami).

Dôležitou súčasťou nehudobného programu je multimediálna moderná priestorová inštalácia vo forme prírodného objektu, ktorý slúži ako podklad pre projekciu (tzv. 3d mapping). Jedným z cieľov je podporiť vizuálnu funkciu v rámci festivalu tak, aby dokázala nahradiť zaužívané festivalové dekorácie a zaujať oko účastníka.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2017:

Fest Maringota
Letné kino

Prečo dať daň práve nám:

Nádejame sa, že minimálne kultúrni a hudobní nadšenci ocenia našu dlhodobú mravenčiu práci v tejto oblasti. S minimálnymi finančnými prostriedkami sme dokázali na zelenej lúke vybudovať multižánrový hudobný festival a k tomu organizovať letné filmové projekcie pod holým nebom.

Dlhodobo spolupracujeme s Festom Anča každoročným premietaním výberom z ocenených snímkov. Takisto organizujeme autorské premietania, kedy prezentovaný film sprevádza diskusia s autorom (príležitosť dávame mladým slovenským a českým tvorcom).

Na hudobnom Festivale Maringota sa nám už podarilo predstaviť okrem iných takých umelcov ako Sisu Fehérovú s kapelou Carpet Cabinet, Thoma Heriana s jeho projektom SATO-SAN TO, populárnych Chiki liki tu-a, Medial Banana, Puding pani Elvisovej, Karpatské Chrbáty, či Veca so Škrupom.

Festival tento rok oslávi už svoje siedme narodeniny, čo potvrdzuje jeho životaschopnosť. Projekt festivalu má ambíciu pôsobiť dlhodobo. K tomuto cielu mu napomáha najmä priestor, ktorý je kultivovaný k tomuto účelu. Takisto má projekt už pomerne stabilnú skupinu návštevníkov v rámci regiónu. Hospodárenie festivalu je každoročne vyrovnané. Výzvou pre celý festivalový tím je rozšírenie povedomia o tomto inšpirujúcom prostredí, pozitívne naladených návštevníkoch a kvalitných umelcoch minimálne v regióne V4.

Za úspech, ak nie priam zázrak, považujeme samotnú existenciu festivalu, ktorý pred rokmi vznikol ako myšlienka v hlavách nadšených tínedžerov. Samotný areál bol vtedy len nehostinnou zaplevenou húštinou, ktorú si ako miesto konania festivalu pre tisícku ľudí dokázali predstaviť len hudobný nadšenci s veľkou predstavivosťou. Úspešným postupným svojpomocným upravovaním areálu vznikol krásny prírodný priestor v srdci skalických viníc.

Ďakujeme za Vašu podporu!

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk