PloDar, o. z.

01.02.2019 00:25

Prinášame spoľahlivú metódu pre páry, ktoré chcú s 96,8 % pravdepodobnosťou úspešne predchádzať tehotenstvu. Pomáhame otehotnieť párom, ktoré túžia po bábätku.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42035511
Sídlo: Kapitulská 21, 974 01 Banská Bystrica
Bankové spojenie: IBAN: SK66 1111 000­0 0010 7849 1­000
Adresa webovej stránky: http://www.plodar.sk/
Kontakt: plodar.sk@gmail.com
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

Občianske združenie PloDar bolo založené v roku 2005 prvou lektorkou Creighton model systému starostlivosti o plodnosť (CrMS). V prvej fáze bolo cieľom občianskeho združenia pomôcť pri rozširovaní tejto metódy po Slovensku získavaním nových záujemcov o vyškolenie sa v tejto metóde. Nešlo len o nové lektorky, ale aj o lekárov, ktorí by pomáhali liečiť páry s problémami s plodnosťou alebo s gynekologickými problémami všeobecne pomocou tejto metódy.

V priebehu 12 rokov sa nám podarilo vyškoliť 9 lektoriek a 4 lekárov.

Podieľali sme sa aktívne na sprístupnení týchto dôležitých informácií širokej verejnosti. Už v roku 2007 sme oslovili lekárov pozvaním dr. Phila Boyla z Írska, ktorý je svetovo uznávanou kapacitou v pomoci neplodným párom prirodzenou cestou.

V roku 2010 sme zorganizovali vlastnú konferenciu pre gynekológov v Bratislave s hlavným prednášateľom dr. Philom Boylom z Írska a za skúsených školiteľov na konferencii vystúpila Ann Prebil z USA, ktorá stála pri zrode CrMS.

Momentálne je o. z. PloDar vo svojej druhej fáze, čo znamená, že združuje expertov na túto metódu na Slovensku a vytvára tak pomyselné FertilityCare™ centrum.

Našim cieľom je vyškoliť viac lekárov a lektoriek v tejto metóde. Podporením našich aktivít nám pomôžete pomáhať ďalším párom.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2018:

  • na finalizáciu prekladu Používateľskej príručky Creighton model systému starostlivosti o plodnosť. Používatelia tejto metódy tak budú mať dobre zrozumiteľný materiál pre jednoduché pochopenie princípov metódy.
  • spolupracovali sme s Komisiou Ministerstva zdravotníctva pre otázky sexuálneho a reprodukčného zdravia
  • pracovali sme na príprave spoločného informačného letáku všetkých prirodzených metód plánovania rodiny pôsobiacich na Slovensku. Pomáhame tak zvyšovať informovanosť o tom, že antikoncepcia nie je jediný spôsob, ako plánovať rodinu.
  • vydali sme leták pre prácu s manželskými pármi s cieľom zlepšiť a prehĺbiť ich manželský vzťah
  • venovali sme sa rozvoju stránky www.plodar.sk
  • podporili sme štúdium dvoch nových lektoriek CrMS, aby sme sprístupnili túto metódu ešte väčšiemu množstvu záujemcov
  • zorganizovali sme 2. ročník Víkendovej oázy pre bezdetné manželské páry

Prečo dať daň práve nám:

Občianske združenie PloDar už 13 rokov prináša na Slovensko Creighton model systém starostlivosti o plodnosť (CrMS). Pomohli sme už takmer tisícke párov spoznať svoju plodnosť.

Ide o vynikajúci systém, ako sa naučíte porozumieť svojim znakom plodnosti, ktorý môžete úspešne používať, či sa snažíte predchádzať tehotenstvu alebo sa snažíte otehotnieť. Ženám pomáha rozlišovať ukazovatele ich gynekologického a reprodukčného zdravia a ženy sa tak prvý raz v histórii majú možnosť stať aktívnymi účastníčkami pri udržiavaní svojho zdravia.

CrMS zlepšuje komunikáciu medzi manželmi a napomáha tak vzájomnému porozumeniu.

CrMS prináša možnosť po prvý raz v histórii prepojiť plánovanie rodičovstva s vyhodnocovaním a udržiavaním zdravia ženy prostredníctvom novej lekárskej vedy NaProTECHNOLOGY. NaProTECHNOLOGY môže pomôcť nájsť úspešnú liečbu aj manželom, ktorí už neúspešne absolvovali asistovanú reprodukciu.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#asistovaná reprodukcia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

43,99
Sweet trsové ružové ruže

Sweet trsové ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk