MAMILA, o. z.

01.02.2019 00:40

MAMILA poskytuje pomoc a podporu počas celej doby dojčenia. Vypĺňa priestor medzi túžbou matiek dojčiť a zdrvujúcou realitou, s ktorou sa stretávajú.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 36064513
Sídlo: Čajkovského 6333/48, 917 08 Trnava
Bankové spojenie: IBAN: SK46833000000­02800344839 BIC kód/SWIFT: FIOZSKBAXXX FIO banka
Adresa webovej stránky: http://www.mamila.sk/
Kontakt: dojcenie@mamila.sk
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

Poskytovali sme pomoc s dojčením ženám v ich domácnostiach, u poradkýň doma, v nemocniciach, v materských centrách či počas podporných skupín dojčiacich matiek. Školeniami sme pomáhali zlepšiť podporu dojčenia v zdravotníckych zariadeniach. Vyškolili sme nové poradkyne pri dojčení a matky sa tak dnes môžu obrátiť na celkovo viac ako 300 poradkýň, ktoré im pomáhajú v teréne.

Zorganizovali sme 6 pokročilých kurzov pre poradkyne v teréne a denne poskytujeme poradkyniam supervíziu. Prevádzkovali a udržali sme fungovanie Poradne dojčenia na www.mamila.sk, v ktorej mesačne zodpovieme 100 otázok od mamičiek do pár hodín po ich odoslaní. Rozvíjali sme našu webovú stránku www.mamila.sk na pomoc dojčiacim matkám a ich deťom, pripravili a publikovali sme vyše 250 článkov pre mamičky aj zdravotníkov a dvojnásobne sme zvýšili čítanosť našich stránok.

Intenzívne sme sa venovali informovaniu o dojčení na sociálnych sieťach, špecificky na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2018:

  1. Distribúcia našej knihy Praktický návod na dojčenie v rámci kampane Darujte knihu svojmu pediatrovi.
  2. Kontinuálna podpora práce profesionálnych laktačných poradkýň na celom Slovensku
  3. Príprava materiálov na praktickú pomoc pri dojčení – poradenské karty na názorné vysvetľovanie princípov dojčenia v teréne.
  4. Výroba inštruktážnych videí.
  5. Časť 2 % z daní sme použili na udržanie chodu internetovej poradne dojčenia. V poradni dojčenia získajú matky odpoveď na svoje otázky o dojčení často v priebehu pár hodín od ich zadania. Na otázky odpovedá medzinárodný tím o. z. MAMILA zložený z laktačných poradkýň, pediatra a ďalších lekárov, farmaceutov, psychológov a ďalších odborníkov. Vďaka 2 % z daní sme tak v roku 2018 mohli zverejniť už takmer 6-tisíc odpovedí.
  6. 2 % z daní nám pomohli udržať chod webových stránok www.mamila.sk, virtuálnej podpornej skupiny dojčenia na sociálnej sieti Facebook, zorganizovania osláv Svetového a Európskeho týždňa dojčenia a množstva činností, ktoré denne robíme pre podporu dojčenia. Prostriedky z 2 % sa použili aj na propagáciu dojčenia.

Prečo dať daň práve nám:

V súčasnosti sú každý rok tisíce matiek sklamané, frustrované, zúfalé a ich túžba dojčiť svoje dieťatko sa rozplynie, pretože napriek tomu, že dojčenie považovali za prirodzené a intuitívne, narazia v živote na prekážky, ktoré im dojčenie znemožnia: narážajú na neznalosť, nevedecké informácie, neochotu, nedostatok času a pomoci, nedocenenie, odsudzovanie, bagatelizovanie dojčenia, zastrašovanie, vnucovanie umelej výživy, všade prítomnú reklamu na umelú výživu, nedostatok pozitívnych vzorov ako aj na priepasť medzi generáciou súčasných babičiek, ktoré nedojčili, a generáciou súčasných matiek, ktoré sa o dojčenie znovu pokúšajú.

Pred vznikom nášho združenia bolo dojčenie témou, ktorou sa nik nezaoberal a dojčilo len malé percento žien. Za posledné roky sa trojnásobne zvýšili počty žien, ktoré dojčia v 6 mesiacoch veku dieťaťa, a výrazne sa zvýšil počet žien, ktoré dojčenia svoje deti dlhú dobu – čo bola pre pár rokmi úplne neznáma myšlienka.

Prinášame praktické, účinné a osvedčené riešenia pre prekonanie prekážok v dojčení. Sme na strane matiek v ich začiatkoch materstva, pomáhame im s dojčením a materstvom počas celej doby dojčenia, až do prirodzeného odstavenia. Sme presvedčení, že nie je jedno, či matky dojčia alebo nedojčia. Na dojčení záleží. A podávame im pomocnú ruku, aby dojčenie mohlo byť úspešné. Nestačí sa len rozhodnúť dojčiť, matky potrebujú pomoc a podporu.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#dojčenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Flower box vintage srdce "M" červené ruže

Flower box vintage srdce "M" červené ruže

34,99
Perla farebné ruže,tulipány a ranunculusy

Perla farebné ruže,tulipány a ranunculusy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk