Klub vojenskej histórie Svoboda

05.02.2019 23:46

Veríme, že pripomínaním si a nezabúdaním na dôležité udalosti z našej histórie dokážeme zachovať odkaz pamätníkov tak, aby sa ťarchy dejín už nemuseli opakovať.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42245141
Sídlo: Ruskov 80, 044 19 Ruskov
Bankové spojenie: SK83 0200 000­0 0032 1293 2­751
Adresa webovej stránky: https://www.kvhsvoboda.sk
Kontakt: info@kvhsvoboda.sk
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

Prostriedky získané z Vašich darov použijeme na rozvoj činností nášho občianskeho združenia. Medzi naše činnosti patrí nielen organizovanie verejných rekonštrukcií bojov, výstav a prednášok, ale takisto aj pietnych aktov a turistických akcií. Členovia klubu úspešne vykonávajú aj historický výskum a tiež spolupracujeme na rôznych historických projektoch ako napríklad Dukla 1944.

Náš klub je oficiálnym vojensko-historickým združením pomenovaným po Ludvíkovi Svobodovi, legionárovi, veliteľovi československých jednotiek na východnom fronte, neskôr ministrovi národnej obrany a siedmom prezidentovi Československa.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2018:

Klub vojenskej histórie Svoboda sa v roku 2018 neuchádzal o 2 percentá z dane.

Prečo dať daň práve nám:

Už od roku 2011 sa venujeme československej vojenskej histórii 20. storočia. Pravidelne organizujeme verejné kultúrno-spoločenské akcie. Zhromažďujeme historické artefakty za účelom ich prezentácie a výstav. Aktívne sa stretávame s veteránmi z bojov a pamätníkmi rôznych historických udalostí, snažiac sa zachovať našu orálnu a písomnú históriu. Venujeme sa bádateľskej a publikačnej činnosti, v ktorej sa zameriavame predovšetkým na neznáme a zabudnuté osudy z východného Slovenska a Podkarpatskej Rusi a tiež spolupracujeme na rôznych historických projektoch, s cieľom zachovania nášho kultúrneho dedičstva, histórie a odkazu našich predkov.

Ste tiež presvedčení, že tieto a mnohé ďalšie spomienky by mali byť zachované? Vidíte zmysel v rozprávaní príbehov a pripomínaní si tých, ktorí sa neváhali postaviť zoči-voči zlu? Pomôžte nám v tom a podporte nás svojimi 2 percentami.

Veríme, že pripomínaním si a nezabúdaním na dôležité a neľahké udalosti z našej histórie, dokážeme zachovať odkaz pamätníkov tak, aby sa ťarchy dejín už nikdy nemuseli opakovať.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Flower box vintage srdce "M" červené ruže

Flower box vintage srdce "M" červené ruže

34,99
Perla farebné ruže,tulipány a ranunculusy

Perla farebné ruže,tulipány a ranunculusy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk