Slovenské planetáriá

26.02.2019 23:38

Združenie Slovenské planetáriá chce združovať planetáriá a centrá popularizácie vedy na Slovensku, aby sme sme podporili lepšiu kvalitu programov v planetáriách.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42357004
Sídlo: Nám. Biely kríž 3, 831 02 Bratislava 3
Bankové spojenie: SK86833000000­02300534935
Adresa webovej stránky: https://planetaria.sk/
Kontakt: Mob: +421 904 393 859, email: info@planetaria.sk
Oblasť pôsobenia: veda

Aktivity a projekty:

V minulom roku sme organizovali astronomické pozorovania oblohy pre verejnosť, pripravili sme semináre pre školákov a sériu popularizačných prednášok. Usporiadali sme praktikum pre pozorovateľov na hvezdárni v Partizánskom a zabezpečili sme účasť viacerých účastníkov na festivale filmov pre planetáriá v Brne.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2018:

V roku 2018 sme príjmy z 2% použili na nákup nového astronomického teleskopu typu Newton – Bresser MESSIER NT-130L, s ktorým sme poriadali pozorovania nočnej oblohy pre verejnosť v Bratislave a okolí. Jedno z pozorovaní bolo napríklad aj na akcii Biela Noc kde sme na stanovisku pod Starým mostom návštevníkom ukazovali vesmírne objekty cez dva teleskopy.

Prečo dať daň práve nám:

Cieľom združenia je dosiahnuť vybudovanie modernej a navštevovanej siete planetárií a centier popularizácie vedy v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami a začlenenie planetárií do osnov stredných a základných škôl. Slovensko je v tejto oblasti ďaleko za úrovňou vyspelých krajín EU a sveta. Všetky okolité krajiny už majú veľkokapacitné plne digitálne planetáriá, kde verejnosť môže zažiť neuveriteľné chvíle pri predstaveniach o vesmíre, prírode, spoločnosti a krajine. Formát moderného digitálneho planetária nie je porovnateľný s nijakým iným kultúrnym ani spoločenským zariadením a umožňuje divákom zažiť skvelé chvíle na úrovni 21. storočia. Tu chceme Slovensko pohnúť význame vpred aj so všetkým našimi partnermi v tomto snažení – mestami, vedeckými organizácia a školami. V tomto snažení je naše občianske združenie integračným prvkom.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
47,99
Elite ružové ruže srdiečka

Elite ružové ruže srdiečka

29,99
Orchidea zelená na vysoko

Orchidea zelená na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk